Skuteczna ochrona - bezpieczna antykoncepcja

18-11-2015, 07:08

Ucichło już społeczne oburzenie przeciwko dystrybucji słynnej już tabletki "dzień po". O ile dyskusja wywołana przez media toczyła się wokół kwestii szkodliwości dla zdrowia i dostępu nieletnich dziewcząt do tego typu środka, to został zupełnie pominięty wątek nowoczesnej i skutecznej antykoncepcji dla kobiet chcących rozpocząć współżycie seksualne ze stałym partnerem.

Fundamentalne elementy: bezpieczeństwo i skuteczność

Młode kobiety, planując wybór długotrwałej i najskuteczniejszej antykoncepcji, biorą pod uwagę trzy czynniki: kwestię wpływu wybranej metody na organizm, miesięczne koszty oraz możliwość szybkiego odstawienia antykoncepcji, aby móc bez przeszkód zajść w ciążę. Oczywiście prymarna jest skuteczność wybranej metody. Wiele dziewcząt decyduje się na sięgnięcie po prezerwatywy lub niechybnie ufa, iż słynny kalendarzyk małżeński połączony z przerywanym stosunkiem uchroni je przed nieplanowaną ciążą. Niestety, to jedne z najbardziej zawodnych środków antykoncepcyjnych. Warto mieć na uwadze, iż wiele kobiet prowadzi regularny tryb pożycia intymnego, dlatego poszukuje niezawodnej i bezpiecznej dla organizmu długotrwałej metody ochrony przed ciążą.

Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na kobiecy organizm

Według badań naukowców to właśnie antykoncepcja hormonalna jest najbardziej skuteczna, niemniej pociąga ze sobą comiesięczne koszty przeznaczone wizyty u ginekologa i wykup recepty. Lekarze muszą czasami "eksperymentować" na swoich pacjentach, zanim dobiorą dobre tabletki, w wyniku czego kobiety cierpią na wahania nastroju, obniżenie libido oraz gwałtowne przybieranie na wadze. Nawet jeśli uda się dobrać przy pierwszej wizycie odpowiednie środki, to i tak zawsze pozostaje ryzyko zapomnienia o przyjęciu dawki hormonów (o wiele mniejsze niebezpieczeństwo istnieje w przypadku plastrów). Więcej na ten temat możesz poczytać tutaj

kobieta lozko

Nowoczesna, długoterminowa i bezpieczna antykoncepcja

Najskuteczniejsza antykoncepcja, która nie wymaga pilnowania dziennego łykania tabletek ani też nie ponosi ze sobą comiesięcznych kosztów, to ta niewpływająca na stan zdrowia pacjentki, jaką można stosować przez kilka lat. Istnieją trzy długoterminowe metody: hormonalny system wewnątrzmaciczny, wkładka maciczna lub wszczepiany pod skórę implant.  Efekt takiej antykoncepcji trwa przynajmniej trzy lata i wymaga jedynie jednej wizyty kontrolnej u ginekologa w roku. Kobieta ponosi jednorazowy koszt zakupu środka i jego założenia w gabinecie lekarskim. Nie ma on żadnego wpływu na masę ciała, a w momencie rezygnacji z danej metody, można od razu zacząć starać się o dziecko bez żadnych przeszkód. Kobiety mające trudności z przyjmowaniem dodatkowej porcji estrogenów powinny sięgnąć po specjalny implant, który zawiera tylko jeden rodzaj hormonu wpływający na śluz szyjki macicy oraz transport jajowodowy. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, to właśnie tego typu antykoncepcja jest najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza dla organizmu młodych kobiet.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać
fot. Chce.to
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: