Sklep z tanim sprzętem zamyka interes?

redakcja 22-04-2011, 19:34

Oferując m.in. iPhone'a 4 za 700 zł, skupili na sobie uwagę wielu internautów. Dotychczasowe doświadczenia nakazywały podchodzić do oferty tego typu sklepów z dużą ostrożnością, do czego staraliśmy się przekonać Czytelników DI. Jak się okazuje, opisywany sklep już nie działa lub przenosi się do innego dostawcy hostingu.

Po interwencji Dziennika Internautów rozpętała się mała burza dotycząca sklepu internetowego Atrium Ltd, oferującego bardzo tanie telefony komórkowe znanych producentów oraz notebooki w równie niskich cenach. Tego właśnie sklepu dotyczył tekst pt. „Zanim połasisz się na tani telefon lub notebook w sklepie internetowym”, w którym nie chcieliśmy ujawniać nazwy ani adresu sklepu, by nie robić niepotrzebnie kryptoreklamy, a jedynie uczulić internautów, by do tego typu ofert podchodzili naprawdę niezwykle ostrożnie. Czytelnicy DI szybko jednak odnaleźli w sieci sklep, o który chodziło i podali adres strony w komentarzach :)

Z pierwszych informacji, które uzyskał Dziennik Internautów od przedstawicielki sklepu, wynikało, że dziennie mogło sprzedawać się nawet 40 smartfonów firmy Apple. Jedyną formą płatności był przelew na wskazane przez konsultanta konto. Nie wiadomo jeszcze, czy te dane są prawdziwe, ani ilu internautów zdecydowało się na zakupy w Atrium Ltd. Być może uda się to ustalić policji, która wszczęła już dochodzenie. Tymczasem sklep ten prawdopodobnie zakończył działalność, przynajmniej pod dotychczasowym adresem.

Sonda
Czy zostałeś kiedykolwiek oszukany, dokonując zakupów w sieci?
  • Tak
  • Nie
  • Nie robię zakupów w sieci
wyniki  komentarze

Możliwe, że jest to efekt przestrogi oraz dyskusji i prywatnych dochodzeń internautów, które trwały nie tylko na DI, ale również na Wykopie oraz forach związanych ze smartfonami. Kilkanaście dni temu na redakcyjny faks Dziennika Internautów przyszła także informacja z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji potwierdzająca podjęcie stosownych czynności przez stróżów prawa.

Zrzut ze stron atriumltd.pl
fot. DI - Zrzut ze stron atriumltd.pl
Po interwencji DI i dyskusjach internautów z właścicielem sklepu kilkakrotnie zmieniano regulamin. Warto pamiętać, że wcześniej firma była obecna na Allegro, gdzie jej konto zostało zablokowane, co wzbudza pewne podejrzenia co do uczciwości jej właścicieli. Numer telefonu do konsultanta także przestał już działać. Co więcej, niedawno okazało się, że firma stojąca za wspomnianym sklepem nie przedłużyła hostingu u dotychczasowego dostawcy, jednak domena nadal jest w posiadaniu tego samego właściciela. Niewykluczone zatem, że sklep ponownie pojawi się w sieci bądź dalej działa, tylko już pod inną nazwą.

Wszystkie te działania wzbudzają jeszcze większe podejrzenia co do wiarygodności tego internetowego sprzedawcy i nakazują nam ponownie przestrzec internautów przed wszelkiego rodzaju niezwykłymi okazjami w sieci.


Źródło: DI24.pl
Wszystkie Listy czytelników kierowane do DI są czytane przez redaktorów. Niektóre pytania / prośby do redakcji mogą dotyczyć szerszego grona internautów, wymagać wypowiedzi ekspertów lub zainteresowanych stron, wówczas traktowane są jako tematy interwencyjne. Wszelkie sprawy, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć prosimy kierować na adres: interwencje@di.com.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31