Sklep redcoon pod szyldem Media-Saturn Holding

31-03-2011, 21:40

Grupa Media-Saturn przejęła redcoon, jeden ze sklepów internetowych z elektroniką użytkową w Europie. Jego założyciel i szef - Reiner Heckel - zapewnia, że ceny będą „pikantne”, transakcja szybka, a jednym z głównych celi będzie maksymalne zadowolenie klienta.

Po wydaniu zgody przez Federalny Urząd Antymonopolowy Bundeskartelamt redcoon będzie działał wspólnie z Media-Saturn, ale pozostanie aktywny wyłącznie w segmencie online.

Sonda
Dla kogo będzie korzystne przejście redcoon pod skrzydła Media-Saturn?
  • dla redcoon
  • dla Media-Saturn
  • dla wszystkich
  • dla nikogo
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Główną siedzibą firmy, jak dotychczas, będzie Aschaffenburg. Jako niezależna filia grupy Media-Saturn będzie ona nadal kierowana przez Reinera Heckela, który będzie wspólnikiem i jednocześnie konkurentem sieci Media Markt i Saturn.

>> Czytaj też: Empik nie przejmie Merlina - nie zgodził się UOKiK

- Od początku naszych rozmów z Media-Saturn kładliśmy duży nacisk na to, aby nasza odnosząca ogromny sukces strategia pozostała bez zmian, a prowadzona przez nas działalność była w pełni niezależna. Dla klientów redcoon oznacza to, że w przyszłości nadal mogą liczyć na bardzo atrakcyjne ceny, szybką dostawę i profesjonalną obsługę klienta – tłumaczy Reiner Heckel, założyciel i szef redcoon.

redcoon ma w ten sposób wypełnic lukę sieci Media Markt i Saturn, które nie oferowały sprzętu elektronicznego w internecie. Przez wejście do grupy Media-Saturn jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani na przyszłość w handlu internetowym oraz dalszy rozwój – zapewnia Magdalena Zomrowska, prezes redcoon Polska.

redcoon w Europie posiada ponad 3 miliony klientów
fot. - redcoon w Europie posiada ponad 3 miliony klientów
Firma redcoon została założona w 2003 r. w Achaffenburgu (Niemcy) i dziś prowadzi działalność w 10 krajach Europy, w tym od 2008 r. w Polsce. Zajmuje się sprzedażą ponad 24 tys. różnych produktów z takich branż, jak: elektronika użytkowa, komputery i notebooki, sprzęt AGD, foto, telekomunikacja, elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe, sport i fitness, instrumenty muzyczne oraz różnego rodzaju akcesoria.

>> Czytaj też: Jak sprawdzić, czy sklep internetowy jest wiarygodny?

Sklepy redcoon oferują także książki, choć w Polsce ta kategoria nie widnieje. W połowie ubiegłego roku sklep chciał przejąć księgarnię internetową Merlin.pl. Decyzja jednak nie zapadła, ponieważ to Empik wystartował do fuzji z Merlinem. W lutym br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie wyraził zgody na to przejęcie, redcoon czeka więc teraz na wyjaśnienie sytuacji.

W 2010 roku redcoon został uznany za trzeci najlepszy sklep w kategorii RTV/AGD/Foto w rankingu Okazje.info i Opineo.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829