Site Search - zarobek na wyszukiwaniu od Adkontekst

03-11-2008, 23:12

Właściciele serwisów internetowych otrzymali dziś nową polską usługę, dzięki której mogą spieniężyć ruch na swoich stronach. Sieć reklamy kontekstowej Adkontekst wprowadziła Site Search - możliwość emisji przez partnerów linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwarki Netsprint umieszczonej na ich stronach i zarabiania na kliknięciach.

Adkontekst Site Search pozwala wykorzystać i połączyć potencjał wyszukiwarki w serwisie partnera oraz zasobów bazy reklam z sieci Adkontekst. Nowy produkt pozwala emitować reklamy tekstowe – Linki Sponsorowane – w wynikach wyszukiwania na serwisie partnerskim, powiązane kontekstowo z wpisanymi do wyszukiwarki słowami kluczowymi.

Adkontekst Site Search - zrzut strony głównej
fot. - Adkontekst Site Search - zrzut strony głównej
Partner korzystający z usługi sam decyduje, czy reklamy wyświetlane będą powyżej naturalnych wyników wyszukiwania w danym serwisie, obok nich czy poniżej. Właściciel serwisu decyduje także o liczbie reklam (może wybrać od 1 do 5) oraz o wyglądzie linków sponsorowanych (kolorystyce, wielkości i stylach). Można także blokować reklamy konkurencji.

Co warto podkreślić, w przeciwieństwie do konkurencyjnej usługi Google AdSense dla wyszukiwania, reklamy Site Search otwierają się w nowym oknie, więc użytkownicy nie opuszczają serwisu partnerskiego.

Wdrożenie wyszukiwarki Site Search odbywa się z poziomu panelu partnera Adkontekst w zakładce SiteSearch. Partner znajdzie tam skrypt wyszukiwarki, który należy wkleić w skrypt własnej wyszukiwarki. Zakładka dostępna będzie po ówczesnym zgłoszeniu chęci implementacji narzędzia.

Szczegóły na stronie: adkontekst.pl


Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag Site Searchtag NetSprint.pltag AdKontekst
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031