Sielanka w pobliżu miasta? Portico Marina buduje kompleks apartamentów nad Zegrzem

14-04-2017, 08:47

Piękne ogrody i marina dla łodzi wraz z restauracją pojawią się nad Zalewem Zegrzyńskim za niecałe 2 lata. Inwestycja Portico Marina, to prestiżowy apartamentowiec, w którym inwestor pomieści basen, siłownię, centrum Spa i restaurację. W ogrodzie pojawi się kort tenisowy, plac zabaw dla dzieci i pięknamarina dla łodzi odwiedzających gości.

Portico Marina

Inwestycja Portico Marina powstaje na placu o powierzchni prawie 9000 m2, który został kupiony przez inwestora w 2015 roku w wyniku przetargu organizowanego przez Agencję Mienia Wojskowego.

Działka została sprzedana wraz z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzeni z 2013 roku. Teraz, po uporządkowaniu terenu, inwentaryzacji zieleni i przygotowaniu ostatecznego kształtu inwestycji, złożyliśmy wnioski o pozwolenie na budowę – podkreśla Steven Davis, wiceprezes zarządu Portico Marina.

Budowa luksusowego apartamentowca wraz z mariną rozpocznie się jeszcze w tym roku, po otrzymaniu stosownej zgody na budowę. Koncepcja i projekt butikowej zabudowy apartamentowca, w skład którego wejdzie ok. 100 mieszkań wraz z ogrodem, są zgodne z aktualnym projektem MPZP.

- Budynek będzie jednym z bardziej prestiżowych miejsc nad Zalewem Zegrzyńskim, w pełni wpisującym się w aurę otaczającego parku. Ciekawostką będzie możliwość korzystania z restauracji, ogrodu, centrum Spa przez osoby z zewnątrz – podkreśla Steven Davis, z zarządu spółki realizującej inwestycję.

Do zaprojektowania inwestycji Portico Marina wybrał, drogą konkursu, znaną brytyjską firmę Broadway Malyan, specjalizującą się w projektowaniu inwestycji nad wodą. Broadway Malyan – międzynarodowe biuro architektoniczne, założone w 1958, z siedzibą w Weybridge w Wielkiej Brytanii. Laureat ponad 240 nagród i wyróżnień. Autor m.in. osiedla nad wodą Southern Marina w Abu Dhabi, osiedla nad wodą Convida Suape w Brazylii.

W budynku ma pojawić się basen, siłownia, piękny kompleks spa oraz Concierge. Kompleks otoczony będzie z trzech stron ogrodem a mieszkania będą wyjątkowe - wszystkie z widokiem na płytę wody Zalewu Zegrzyńskiego.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag Porico Marinatag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Fortinet
Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.