Sięgnij po wsparcie dla biznesu B2B w nowym roku

PATRONAT MEDIALNY 10-01-2014, 08:04

13 stycznia rusza pierwszy w tym roku i ostatni nabór wniosków w ramach Działania POIG 8.2, które wspiera wdrażanie elektronicznego biznesu typu B2B. Na biznesowe i technologiczne pytania związane z wdrożeniem pomogą odpowiedzieć eksperci Akademii Unity, która organizuje bezpłatne konsultacje przed naborem. Trwa rejestracja!

Konsultacje Akademii Unity w formie telekonferencji i spotkań indywidualnych z ubiegającymi się o dofinansowanie odbędą się między 7 a 20 stycznia. Aby wziąć w nich udział, wystarczy bezpłatna rejestracja na stronie dofinansowanie2013.evenea.pl.

– Nasza merytoryczna wiedza i doświadczenie we wdrażaniu projektów unijnych pomoże przedsiębiorcom odpowiedzieć im na najważniejsze pytania, w tym jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie dotacji czy jak zaplanować wdrożenie systemu, by faktycznie optymalizował ich działania biznesowe – wyjaśnia Sebastian Błaszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Grupy Unity. To już czwarty cykl konsultacji 8.2 prowadzony przez ekspertów Akademii Unity i tym razem patronat nad akcją objął serwis PARP – web.gov.pl.

Ostatni nabór na dofinansowanie nie przynosi zmian w regulaminie. Wnioskodawcy zgłaszać mogą projekty, które obejmują wdrażanie nowych lub integrację istniejących systemów informatycznych typu B2B. O pieniądze mają szansę ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą i posiadają siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) oraz sieci kontrahentów.

Jest o co walczyć. Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 65 000 000 PLN. Dofinansowanie nie może być niższe niż 20 000 PLN, a całkowita wartość projektu nie może przekroczyć 50 000 000 EUR. Ostateczna kwota dotacji jest zróżnicowana i zależy w pierwszej kolejności od wyboru trybu udzielania wsparcia dokonanego przez Wnioskodawcę we wniosku o dofinansowanie, a następnie może być uzależniona m.in. od statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych. Nabór wniosków zakończy się 24 stycznia 2014. Według informacji z PARP to ostatnia szansa na uzyskanie pieniędzy z Działania 8.2. Ostateczny termin na podpisanie umów z przedsiębiorcami na dofinansowanie mija bowiem w czerwcu 2014 roku. 


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy