Shopkick ma już 750 tysięcy użytkowników

01-02-2011, 11:06

Nowe technologie są coraz popularniejsze także podczas dokonywania zakupów w supermarketach. Chętnych na zniżki nie brakuje.

O mobilnym startupie Shopkick na razie nie jest zbyt głośno, jednak od startu w sierpniu ubiegłego roku zdołał on zgromadzić aż 750 tysięcy użytkowników. Co równie ważne, aż 10 procent z nich wykorzystuje aplikację każdego dnia.

>>Czytaj także: Facebook Deals teraz dostępne także w Europie

Sonda
Chciałbyś skorzystać z Shopkick w Polsce?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Shopkick współpracuje z największymi sprzedawcami detalicznymi w Stanach Zjednoczonych, takimi jak Best Buy, American Eagle, Macy's czy Target. Zasada działania usługi jest bardzo posta. Zadaniem użytkowników jest uzbieranie jak największej ilości punktów zwanych "Kickbuks", które mogą wymieniać na prawdziwe pieniądze, nagrody czy drobniejsze upominki.

Kickbuksy można gromadzić, skanując kody kreskowe produktów z wybranych sklepów, wykorzystując prostą aplikację dostępną obecnie dla iPhone'a i Androida. Niektórzy porównują całość do Foursquare, jednak w tym przypadku nie tyle chodzi o samo skanowanie, co o to, by użytkownicy aplikacji często chodzili do wskazanych sklepów.

Sam Shopkick otrzymuje wynagrodzenie, wyłącznie jeśli przyciągnięty do sklepu klient wykorzysta narzędzie do swoich zakupów. Choć do wspomnianego Foursquare i Facebook Places jeszcze daleko, bardzo pozytywnie zaskakuje liczba aktywnych użytkowników usługi. Około 10% z nich używa Shopkicka codziennie, 20% w każdym tygodniu, 40% nie rzadziej niż raz na miesiąc.

Aplikacja Shopkick dla Androida
fot. AppBrain - Aplikacja Shopkick dla Androida
Jak zaznacza szef Shopkicka Cyriac Roeding, około 20% klientów żyjących w zasięgu działania usługi weszło do sklepu z zainstalowaną na telefonie ich aplikacją. Spodziewali się znacznie gorszych wyników oscylujących w granicach dwóch procent.

Można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że podobny model biznesowy sprawdzi się także w innych krajach, jednak Shopkicka skupia się obecnie na rynku amerykańskim, gdzie bardzo szybko powiększa swój zasięg.

>>Czytaj także: Wirtualne zakupy dały miliard obrotów


Źródło: BusinessInsider
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031