Serwis genealogiczny od Gadu-Gadu

05-11-2008, 23:51

zRodziną.pl to nowy polski serwis genealogiczny, który umożliwia budowanie drzewa genealogicznego własnej rodziny, nawiązywanie i odnawianie kontaktów z bliskimi i dalekimi krewnymi, poszukiwanie korzeni. Producentem strony jest Gadu-Gadu S.A.

zRodzina.pl nie jest całkiem nową produkcją, gdyż opiera się na bazie założonych kont swojego poprzednika, serwisu trees.pl, który to firma Gadu-Gadu S.A. przejęła w czerwcu br. Obecnie  zarejestrowanych jest tam już 100 000 osób, które dopisały do drzew około pół miliona krewnych.

Nowa, wzbogacona wersja serwisu genealogicznego zawiera wiele udogodnień i funkcji, m.in. krewni mogą wymieniać się wiadomościami, informować na tablicy ogłoszeń o wspólnych, ważnych uroczystościach i wydarzeniach rodzinnych, dzielić się anegdotami i historyjkami. W serwisie możemy także zobrazować graficznie różne rodzaje pokrewieństwa – pomoże nam w tym prosty interfejs służący do budowania drzewa.

Przydatna może okazać się również wyszukiwarka osób – możemy przy jej pomocy znaleźć krewnych i osoby o tym samym nazwisku, które są już wpisane do bazy serwisu.

zRodzina.pl - zrzut strony głównej
fot. - zRodzina.pl - zrzut strony głównej
Aby rozpocząć budowę własnego drzewa, wystarczy założyć bezpłatne konto i uzupełniać profil.  Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje własną domenę nawiązującą do loginu, np. http://iksinski.zrodziną.pl , na której prowadzi imienną stronę, a do kontaktów może zapraszać nie tylko rodzinę, ale także przyjaciół, znajomych, sąsiadów, tworząc obraz swojego najbliższego, bliskiego mu świata.

Użytkownik zRodzina.pl może ponadto pobrać z serwisu tzw. widget, czyli dodatek do drzewa genealogicznego i następnie umieścić go na swojej innej stronie internetowej, np. blogu. Dzięki temu odwiedzający stronę mogą bezpośrednio odwiedzić drzewo bloggera (jest ono wówczas publicznie dostępne).

Dostęp do profili krewnych mogą mieć tylko zarejestrowani członkowie rodziny. Wszystkie informacje dotyczące użytkowników oraz ich rodzin są ściśle chronione - zapewnia producent, firma Gadu-Gadu.

zRodzina.pl


Źródło: informacja prasowa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy