Serwery treści tp dobrze wypadły w testach

29-10-2008, 11:43

Dobrze wypadły testy pilotażowe usługi "Serwery treści tp". Dzięki niej internauci mogli pobrać z jednego serwisu bezpłatne pliki z grą "Wiedźmin". W ciągu pierwszych 3 dni z serwisu zostały ściągnięte 72 terabajty danych.

Telekomunikacja Polska przeprowadziła testy nowej usługi wraz ze Ściagnij.pl. Za pośrednictwem tego serwisu została użytkownikom udostępniona rozszerzona, finalna wersja popularnej gry "Wiedźmin" w dziewięciu wersjach językowych.

Systemy dostarczone przez Grupę TP odpowiedziały w ciągu kilkunastu dni pilotażu na blisko 31 milionów zapytań internautów. Łącznie z serwisu Ściągnij.pl internauci pobrali 115 terabajtów danych, co odpowiada pojemności 165 tysięcy płyt CD. Zdaniem Krzysztofa Kozłowskiego z Grupy TP było to pierwsze na tak wielką skalę przedsięwzięcie w Polsce.

Transfer danych na łączach sieci TP wyniósł ponad 12 Gb/s. Dzięki temu każdy miłośnik gry "Wiedźmin" mógł pobrać z serwisu Ściągnij.pl wszystkie pliki rozszerzające grę.

Testowana usługa - Serwery treści tp - kierowana jest do dostawców treści internetowych. Polega ona na udostępnieniu infrastruktury (serwery CDN - Content Delivery Network) dostawcom treści, bez pozyskiwania przez TP praw do sprzedaży danych.

Obecnie internauci pobierają treść z serwera dostawcy. Po wprowadzeniu na rynek nowej usługi internauta nie będzie łączyć się z serwerem dostawcy treści, tylko z najbliższym węzłem CDN. Rozwiązanie takie zapobiega generowaniu niepotrzebnego ruchu w sieci IP. Najczęściej pobierane dane są przechowywane najbliżej użytkownika końcowego, mniej popularne dalej.

Korzyścią płynącą ze wspomnianej usługi jest także to, że klient nie musi tworzyć własnej infrastruktury sieciowej. Operator zapewnia też, że usługa będzie odporna na awarie, bo problem z jednym urządzeniem automatycznie powoduje przejęcie jego zadań przez inne urządzenie.


Źródło: Telekomunikacja Polska
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930