Serwery Opery Mini staną w Polsce

30-06-2009, 10:13

W Polsce powstanie nowa farma serwerów Opery Mini. Odciążając pozostałe światowe serwery Opery Mini z przetwarzania rosnącej ilości danych, polskie maszyny umożliwią użytkownikom jeszcze szybsze otwieranie stron.

Opera podpisała już umowę z TeliaSonera International Carrier, która umożliwi stworzenie centrum.

Polska została wybrana na lokalizację centrum danych dzięki swojemu położeniu. W krajach takich, jak Polska, Rosja i Ukraina, popularność Opery Mini należy do jednych z największych. Dzięki położeniu w pobliżu największych skupisk klientów Opera będzie w stanie dostarczyć im szybkie połączenie z mobilnym internetem.

Z czasem wszyscy użytkownicy Opery Mini w Europie Środkowo-Wschodniej będą się łączyć z internetem przez polskie serwery, na które zostanie przekierowane przesyłanie danych. Wydatnie zoptymalizuje to jego szybkość.

Według ostatniego raportu Stan sieci mobilnej opublikowanego przez Opera Software liczba stron przeglądanych w Polsce za pomocą Opery Mini wzrosła od maja 2008 r. o 154%, a liczba unikalnych użytkowników przeglądarki o 65,5%. Polski użytkownik przejrzał w zeszłym miesiącu średnio 165 stron przy pomocy urządzeń mobilnych. W maju 2009 r. Opera Mini miała ponad 25,4 mln użytkowników.


Źródło: Opera Software
Tematy pokrewne:  

tag TeliaSoneratag Opera Softwaretag Opera Minitag Operatag Europa
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy