Serwer do firmy

08-11-2016, 12:16

Prowadzisz firmę i chcesz zapewnić bezpieczeństwo oraz niezawodne działanie swoim firmowym rozwiązaniom IT? Wybór odpowiedniego serwera zapewniającego bezproblemowe działanie infrastrukturze IT Twojego przedsiębiorstwa jest tu kluczowy. Zobacz, jakie kryteria powinieneś przyjąć, wybierając serwer do swojej firmy!

Kwestia kluczowa - zastosowanie

Wbrew powszechnemu przekonaniu, posiadanie serwera przydać się konieczne jest w każdej firmie, która korzysta z Internetu. Mitem jest twierdzenie, że małe firmy nie potrzebują własnej infrastruktury IT - serwer jest potrzebny nawet do utrzymania poczty e-mail. Dodatkowo, posiadanie sprzętu tego rodzaju w siedzibie firmy znacznie podwyższy bezpieczeństwo danych przedsiębiorstwa - dostęp do urządzenia przechowującego dane będą miały wyłącznie osoby do tego uprawnione.

Podstawowym pytaniem, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć przed podjęciem decyzji o wyborze serwera, jest jego zastosowanie. Innymi słowy, musisz dokładnie określić, do czego służyć Ci będzie dany sprzęt. Dobór urządzeń serwerowych wymaga jednak dogłębnej analizy potrzeb firmy. Warto jednocześnie założyć, że parametry, które mogą wydawać się w pełni wystarczające dzisiaj, za kilka lat okażą się zbyt słabe.

Kluczowe podzespoły - dyski serwerowe

Współcześnie, dyski serwerowe muszą “udźwignąć” coraz większą ilość danych. Wybierając odpowiednie rozwiązanie dla swojej firmy, warto postawić na urządzenia o wysokiej prędkości obrotowej. To parametr, który mówi o tym, jak szybko zapisywane są informacje na konkretnym dysku.

serwer fujitsu, źródło fot: serweryfujitsu.pl

Aby jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo danych przechowywanych na firmowych serwerach, warto połączyć dyski w jedną macierz RAID. W takim układzie, nawet jeżeli jeden z dysków ulegnie awarii, dane nie zostaną utracone. To zestaw połączonych dysków, które przechowują sporą ilość kopii danych, dzięki czemu nawet w razie jakichkolwiek komplikacji ważne informacje nie zostaną utracone.

Niezawodne działanie serwera

Warto pamiętać o tym, że zadaniem serwera jest ciągła praca przez maksymalnie długi czas. Oznacza to konieczność dostarczenia serwerom odpowiedniego zasilania,. Także w przypadku, gdy nastąpi jakakolwiek przerwa w dostawie prądu czy wręcz awaria sieci zasilania w firmie.

Z tego powodu warto wybierać serwery wyposażone w UPS, czyli baterie do awaryjnego zasilania sprzętu. Magazynują one energię, która może być potem wykorzystana, gdy zepsuje się zasilanie. Dzięki obecności takich zasilaczy, urządzenie pracować będzie przez okres od kilku minut do kilku godzin.

Warto także postawić na rozwiązania typu Hot Swap. Są one bardzo przydatne przy okazji jakichkolwiek awarii dysków - w razie wystąpienia problemów, zepsuty dysk można odłączyć bez konieczności restartowania systemu.

Czy istnieje serwer idealny?

Jak mówi konsultant sklepu internetowego http://serweryfujitsu.pl/ dobry serwer to taki, który dopasowany jest do rzeczywistych potrzeb firmy. Nie ma tu znaczenia jego cena, choć ta ma oczywiście wpływ na funkcje czy parametry sprzętu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: