Serial w Sieci - internauci będą decydowali o losach bohaterów

03-02-2011, 12:58

Interakcja w połączeniu z dobrze znanymi konwencjami multimedialnymi staje się coraz popularniejsza. Czy znajdą się jednak internauci chętni do sterowania losami bohaterów serialu?

Pomysł na stworzenie serialu internetowego nie jest nowy, bo nawet na naszym lokalnym rynku mamy ich kilka. Sam internet też często inspiruje na przykład do stworzenia dokumentu na temat Naszej-Klasy czy też znanego The Social Network.

>>Czytaj także: The Social Network ponownie w kinach

Sonda
Myślałeś o stworzeniu własnego serialu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem w polskiej sieci ma się pojawić serial, na którego przebieg będą mieli wpływ sami internauci. Chętnych prawdopodobnie nie będzie brakowało, jednak "próg wejścia" nie jest najniższy. Zadaniem internautów ma być przygotowanie scenariusza do pilotażowego odcinka serialu, streszczenia trzech kolejnych, a także stworzenie propozycji włączenia społeczności w powstawanie serialu. Swoje prace można zgłaszać do 20 marca na stronie projektu.

Plakat inicjatywy Serial w Sieci
fot. - Plakat inicjatywy Serial w Sieci
Aby zachęcić do zabawy, którą zorganizowała Multimedialna Platforma Kiwi, organizatorzy przewidzieli nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych dla autora najlepszego scenariusza. Choć obecnie planuje się, że internauci będą mieli wpływ także na kolejne odcinki, na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie to wyglądało. Jest to bowiem także część konkursu.

W projekt zaangażowani są m.in. Xawery Żuławski, Sławomir Idziak oraz Alvernia Studios.

>>Czytaj także: Serial "Lost" używany do rozpowszechniania fałszywego antywirusa


Źródło: Informacja Prasowa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930