Seria urządzeń Check Point 1100 - firewalle nowej generacji

informacja prasowa 17-04-2013, 11:25

Check Point Software Technologies Ltd. światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu, ogłosił dostępność nowych, niezwykle wydajnych, urządzeń serii 1100, które zapewniają najwyższej klasy bezpieczeństwo przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Jest to idealne rozwiązanie dla biur pracujących zdalnie lub dla oddziałów firm.

Check Point 1100 L50D

Urządzenia Check Point 1100 są oparte o wielokrotnie nagradzaną architekturę Software Blade Architecture™, która umożliwia przedsiębiorstwom dopasować funkcjonalność platformy bezpieczeństwa tak, by spełniała obecne i planowane na przyszłość wymagania. Check Point po raz pierwszy udostępnił architekturę Software Blade wraz ze wszystkimi jej zaletami dla urządzeń, których cena zaczyna się już od 599 dolarów.

Cyberprzestępstwa mogą mieć źródła w każdym segmencie sieci, poczynając od infrastruktury głównej siedziby, poprzez centra danych, aż po biura pracujące zdalnie. Na ogół główne siedziby i centra danych są starannie chronione w przeciwieństwie do oddziałów firm, gdzie nietrudno o luki w bezpieczeństwie. Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę i różnorodność zagrożeń oraz skomplikowanych ataków, hakerzy z pewnością będą próbować włamać się do sieci wykorzystując każde słabe ogniwo. Urządzenia serii 1100 potrafią zapewnić oddziałom firm oraz biurom pracującym zdalnie dokładnie taki sam poziom bezpieczeństwa, jaki stosowany jest w rozwiązaniach dla sieci korporacyjnych.

“Oddziały firm można uznać za najsłabsze ogniwo korporacji. Nie można zaniedbywać tamtejszych rozwiązań bezpieczeństwa, niezależnie od rozmiaru i przeznaczenia takiego biura”, mówi Dorit Dor, wiceprezes ds. produktów w firmie Check Point. „Urządzenia serii 1100 zapewniają oddziałom firm wiodące na rynku zabezpieczenia, z których znana jest firma Check Point. Dodatkowo posiadają w pełni konfigurowalną funkcjonalność, optymalną wydajność oraz odpowiednią dla tej skali cenę za sprzęt i zaprojektowanie rozwiązania”.

Urządzenia 1100 firmy Check Point mają domyślnie zainstalowane najlepsze na rynku technologie bezpieczeństwa dla małych biur, w których pracuje od jednego do stu pracowników. Sprzęt posiada intuicyjny interfejs zarządzania oparty o lokalną stronę web i/lub centralne zarządzanie bezpieczeństwem oparte o profile na bazie technologii SmartCenter firmy Check Point.

Najważniejsze zalety Check Point 1100 to:

  • Potężne narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem, czyli SmartCenter firmy Check Point, które zapewnia, że rozwiązanie jest skalowalne, spójne dla całej organizacji w oparciu o polityki bezpieczeństwa i proste w konfiguracji dla setek urządzeń.

  • Proste i intuicyjne zarządzanie, które pozwala na szybką konfigurację nawet osobom nie będącym specjalistami IT

  • Kompaktowe rozmiary urządzenia, przy jednoczesnym posiadaniu dziesięciu gigabitowych portów Ethernet

  • Elastyczne opcje dostępu do Internetu, które pozwalają spełnić różnorodne wymagania poszczególnych oddziałów firmy

Urządzenia Check Point z serii 1100 dostępne są w trzech modelach (1120, 1140 oraz 1180). Każdy z modeli może zostać wyposażony w najróżniejsze opcje dostępu do Internetu, w tym 3G, dostęp ADSL oraz Ethernet. Aby uzyskać więcej informacji na temat funkcjonalności i specyfikacji produktów, odwiedź stronę:

checkpoint.com

W Polsce dystrybutorami produktów Check Point są firmy Clico Sp. z o.o. oraz RRC Poland Sp. z o.o. Urządzenia dostępne są w cenie od 599 dolarów. ***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930