Sephora z nową aplikacją mobilną, a Fachowcy.pl z ofertą obligacji. Przegląd e-biznes - 13.01.2017

13-01-2017, 07:43

W dzisiejszym przeglądzie przyglądamy się inwestycjom nie tylko funduszy, ale i sieci handlowych oraz planom rozwoju kilku firm.

  • iFun4all, krakowska firma tworząca niezależne gry wideo, pozyskała wydawcę gry “Serial Cleaner” - brytyjską firmę Curve Digital. Tytuł ma zająć kluczowe miejsce w ofercie Brytyjczyków, którzy w dodatku po części sfinansują jego wydanie (materiał prasowy iFun4all).
  • W przeglądach było już o co nieco o dronach i AI, czas na Internet of Things. Roambee, startup z Silicon Valley, dostał od Deutsche Telekom Strategic Investment 4,1 mln dol. na rozwój rozwiązań IoT do zastosowania w firmach (m.in. usprawnienie łańcucha dostaw). Będzie też współpracować z należącym do Deutsche Telekom firmą T-Systems (właściciela T-Mobile). Więcej szczegółów w VentureBeat.
  • Gino Rossi intensywnie inwestuje w e-commerce i sprzedaż wielokanałową (w kierunku łączenia sprzedaży internetowej z tradycyjną będą zmierzać istniejące i powstające sklepy stacjonarne) oraz w rozwiązania IT, przeznaczają na ten segment lwią część z 18,3 mln zł zaplanowanych na inwestycje w latach 2017-2019. O szczegółach pisze propertynews.
  • Ruszyły zapisy na obligacje notowanej na NewConnect spółki Fachowcy.pl Ventures, twórców unikatowej technologii pozyskiwania zleceń z internetu. Firma zamierza pozyskać 6 mln zł na ekspansję zagraniczną (pod marką BusinessFellow.com, zaczynając od Wlk. Brytanii). Mało tego - 9 stycznia Fachowcy.pl kupili od Wirtualnej Polski platformę Favore.pl, zyskując prawie 900 nowych klientów. Wartość transakcji wyniosła blisko 3 mln zł (materiał prasowy Fachowcy.pl ).
  • Lubicie polskie startupy i głosowania internetowe? Do 28 lutego możecie wybierać spośród 6 laureatów konkursu UPC Think Big. 6 startupów, które zdaniem jurorów “podbiły internet w 2016 roku” to iTaxi, DocPlanner, Brand24, My Spiroo, LiveChat i Growbots. Finał w marcu, a słowo komentarza od Spider’s Web.
  • Zmiany personalne w świecie funduszy nastawionych na spółki technologiczne. MCI Capital TFI S.A., spółka odpowiedzialna za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi, w które zaangażowane jest MCI Capital, zyskała nowego prezesa - został nim Tomasz Czechowicz - oraz nowego członka zarządu, Macieja Kowalskiego, który zaangażowany jest m.in w rozwój firm ABC Data S.A.i ATM S.A (materiał prasowy MCI Capital TFI).
  • Pozostańmy przez chwilę wśród spółek z portfela jednego z funduszy należącego do MCI Capital. Szwedzka spółka iZettle, działająca w obszarze akceptacji płatności mobilnych, a będąca w portfelu MCI.TechVentures, pozyskała kolejną rundę finansowania - tym razem 63 mln dol. Inwestują m.in. Intel Capital, American Express czy MasterCard. Więcej na ten temat wie TechCrunch.
  • Jak informuje retailnet, Sephora pracuje nad systemem mobilnego zamawiania towarów. Wdrażane rozwiązanie spółki RangeMe ma znacznie skrócić czas potrzebny na realizację zamówienia. Sephora ma swoim koncie już kilka ciekawych rozwiązań mobilnych, np. aplikację z elementami AI, skierowaną do klientów.
  • Do końca 2019 r. Polska utrzymuje preferencyjne warunki uczestnictwa w Europejskiej Agencji Kosmicznej - 45% pieniędzy z naszej składki wraca do kraju, by finansować polskie projekty. Dalsze zainteresowanie firm zaangażowaniem w tę branżę prognozuje wnp.pl.

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031