Seniorzy garną się do internetu

30-09-2007, 22:00

Nawet 8-10 osób zgłaszało się na jedno miejsce w letniej edycji Akademii e-Seniora UPC - poinformowała firma UPC Polska, podsumowując niedawno przeprowadzone szkolenia z internetu, podczas których udział wzięło 450 starszych osób. Organizator rozpoczął już sesję jesienną dla seniorów, a w październiku odbędzie się kolejny nabór.

W sesji jesiennej, która rozpoczęła się 12 września br. i potrwa do połowy listopada br., kursy ukończy kolejnych 800 uczestników. W pierwszej kolejności będą to osoby z list rezerwowych stworzonych podczas pierwszej tegorocznej edycji.

Najbliższy nabór na zajęcia odbędzie się w październiku br. Szkolenia odbędą się w 12 pracowniach internetowych UPC w 10 miastach Polski: w Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Kielcach, Katowicach, Opolu, Lublinie i Bydgoszczy.

Akademia e-Seniora jest realizowana we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii. Szkolenia te wpisują się w program W jednej społeczności (In the community), realizowany także w innych krajach, w których działa firma. Propaguje równe szanse dla wszystkich w dotarciu i korzystaniu z nowoczesnych technologii.

Już w pierwszej edycji organizatorzy zapowiadali otwarcie strony internetowej przeznaczonej dla uczestników kursów i innych seniorów zainteresowanych nowymi technologiami. Miała ona zostać uruchomiona do końca września. Niestety do dziś pod adresem www.akademiaeseniora.pl widnieje tylko lakoniczne "zapraszamy wkrótce".

Akademia e-Seniora jest realizowana w ramach projektu prospołecznego UPC Polska - Tęczowa Akademia, prowadzonego od kilku lat. Do tej pory, w kursach internetowych organizowanych przez UPC wzięło udział około 3,5 tysiąca dzieci i młodzieży oraz 450 seniorów (podstawy internetu, kursy html, bezpieczeństwo w internecie).

Źródło: UPC
  
znajdź w serwisie

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.