Sejmometr: Jeszcze wygodniejsze śledzenie posłów

11-06-2011, 17:47

Członkowie Fundacji ePaństwo nie ograniczyli się do uruchomienia pod koniec maja Zamrażarki Marszałka - kilka dni później wprowadzili też szereg usprawnień w swoim pierwszym projekcie, który nosi nazwę Sejmometr i służy m.in. do monitorowania aktywności posłów.

Aktywność obserwowanych posłów
fot. Sejmometr - Aktywność obserwowanych posłów
– Od jakiegoś czasu umożliwialiśmy zakładanie kont na portalu za pomocą Facebook Connect. W ten sposób wysyłaliśmy e-maile z powiadomieniami o nowych aktywnościach posłów. Przez aktywności rozumiem to, że wzięli udział w debacie, głosowaniu, wnieśli projekt do Sejmu czy zgłosili interpelację. Teraz dodaliśmy normalną rejestrację (nie przez FB) oraz stworzyliśmy centrum zarządzania obserwowanymi posłami. Tzn. po rejestracji i zalogowaniu do portalu zobaczymy swego rodzaju Newsfeed, tylko że zamiast znajomych będą tam... posłowie, których obserwujemy – tłumaczy Jakub Górnicki, rzecznik prasowy Fundacji ePaństwo.

>> Czytaj także: Sejmometr: wygodne śledzenie posłów. Rząd Ci tego nie da!

Osoby, które nie mają konta na Facebooku, mogą teraz zarejestrować się w portalu, podając swój adres e-mail, datę urodzin, płeć oraz opcjonalnie nazwę użytkownika i kod pocztowy, dzięki czemu Sejmometr wyeksponuje treści pochodzące od posłów z tego samego regionu, co użytkownik. Co istotne, rejestracja jest darmowa, a serwis nie bombarduje użytkownika uciążliwymi reklamami ani nie wysyła spamu.

Lista obserwowanych posłów
fot. Sejmometr - Lista obserwowanych posłów
Na profilu każdego z posłów zobaczymy przycisk „Dodaj do obserwowanych”. Jego kliknięcie, po uprzednim zalogowaniu się, skutkuje dodaniem wybranego posła do indywidualnej listy, którą można wygodnie zarządzać (zob. zrzuty ekranu towarzyszące temu tekstowi). Jak już kiedyś podkreślaliśmy, oficjalna strona Sejmu nie pozwala na wygodne śledzenie działań poszczególnych posłów.

>> Czytaj także: Zamrażarka Marszałka Sejmu - zobacz, co w niej jest

Oprócz Sejmometru warto odwiedzić także niedawno uruchomioną Zamrażarkę Marszałka - stronę, która monitoruje stan ustaw blokowanych przez Marszałka Sejmu. Trwają też intensywne prace nad serwisem ePaństwo, który już teraz zawiera wiele ciekawych informacji (m.in. dane budżetowe, sprawozdania różnych instytucji rządowych i akty prawne).


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031