Sędziemu grożono pizzą i prostytutkami

19-07-2011, 14:46

Miało to miejsce dzień po tym, jak wydał decyzję nakazującą irlandzkiej firmie Eircom zablokowanie swoim klientom dostępu do serwisu The Pirate Bay.

We wrześniu 2009 weszła w życie w Irlandii blokada serwisu The Pirate Bay. Dotyczyła ona jednak tylko klientów firmy Eircom, największego dostawcy internetu na wyspie. Było to częścią porozumienia z organizacją IRMA, reprezentującą przemysł rozrywkowy. Oprócz tego w kwietniu roku 2010 Sąd Najwyższy w Dublinie wyraził zgodę na odłączanie internautów od sieci w wyniku procedury tzw. trzech ostrzeżeń. To także było częścią porozumienia.

>> Czytaj więcej: Sąd zgadza się na odłączanie internautów

Pierwsze listy do internautów wysłane zostały już w maju ubiegłego roku, jednak rok później wyszło na jaw, że otrzymywały je również osoby z p2p mające niewiele wspólnego. Sytuacja taka miała miejsce także w innych krajach, nie było więc specjalnego zdziwienia. Od razu jednak w wątpliwość poddano całą procedurę.

Sonda
Odcinanie dostępu do internetu jest dobrym sposobem na walkę z piractwem
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Taki obrót spraw nie spodobał się zapewne wielu irlandzkim internautom. Jak podaje serwis The Irish Times, sędzia Peter Charleton, który w roku 2009 wydał decyzję o blokadzie szwedzkiego serwisu, stał się obiektem pogróżek. Już następnego dnia po decyzji miały trafić do niego groźby, o czym poinformowały go irlandzkie służby specjalne.

Podczas konferencji prasowej sędzia poinformował, że straszono go włamaniami do jego komputera celem kradzieży danych karty kredytowej, za pomocą których zamówiono by do jego domu mnóstwo pizzy, a także prostytutki. Na jego komputerze miałaby także znaleźć się dziecięca pornografia.

Nie wiadomo, czy irlandzkim służbom udało się zatrzymać osoby odpowiedzialne za groźby pod adresem sędziego.


Źródło: The Irish Times, Dziennik Internautów
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031