Security Startup Challenge - rusza nowy globalny akcelerator bezpieczeństwa

27-02-2015, 09:49

Celem inicjatywy jest identyfikacja i wspomaganie nowych talentów w branży cyberbezpieczeństwa. Security Startup Challenge ma zapewnić startupom z całego świata dostęp do eksperckiej wiedzy z zakresu biznesu, cyberbezpieczeństwa oraz innych branż.

Akcelerator Security Startup Challenge (SSC) został stworzony i wdrożony przez Kaspersky Academy we współpracy z podmiotami z branży inwestycyjnej - Mangrove Capital Partners oraz ABRT Venture Fund.

Inicjatywa ruszy w marcu i rozpocznie się od serii dwudniowych warsztatów w Jerozolimie, Berlinie, San Francisco, Singapurze i Moskwie w ramach wydarzenia Security Startup Challenge 2015, które potrwa do sierpnia 2015 r. Po tych działaniach uruchomiony zostanie trzymiesięczny akcelerator, który obejmie zdalną pracę grupową w ramach dwóch bootcampów w Luksemburgu, a finał wydarzenia odbędzie się na uczelni Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych.

Rejestracja online na warsztaty i do głównego programu została już uruchomiona i jest dostępna na stronie www.SSC2015.org - chętni mogą aplikować do 28 kwietnia 2015 r.

Security Startup Challenge

Selekcja kandydatów zostanie przeprowadzona przez specjalnie powołaną komisję, która wyłoni osoby i zespoły proponujące najbardziej obiecujące, innowacyjne i ciekawe rozwiązania. SSC 2015 oferuje łącznie 40 miejsc dla uczestników, którzy otrzymają możliwość pogłębienia wiedzy i powalczą o dotację w wysokości 80 000 dolarów amerykańskich na rozwój swojej działalności związanej z cyberbezpieczeństwem i obszarami pokrewnymi, takimi jak płatności online, służba zdrowia, technologie mobilne, Internet Rzeczy, rozwiązania chmurowe itp.

Korzystając z doświadczenia ponad trzydziestu światowej klasy ekspertów, uczestnicy SSC 2015 zdobędą szczegółową wiedzę na temat branży cyberbezpieczeństwa, poszerzą swoje umiejętności biznesowe i nauczą się, jak skutecznie połączyć te dwa obszary, by odnieść sukces. Udział w warsztatach jest opcjonalny - nie jest wymagany do aplikowania do głównego programu. Może dać jednak uczestnikom dodatkową przewagę w zakresie wiedzy i umiejętności - uważają organizatorzy inicjatywy.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero - holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl


Źródło: Kaspersky Lab
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930