Samsung Wave dostępny w sklepach sieci Era i Play

02-06-2010, 22:21

Drugiego czerwca Play wzbogacił swoją ofertę o telefon Samsung Wave (S8500). Dzień później ten sam aparat pojawi się w ofercie sieci Era. Samsung Wave jest pierwszym aparatem na rynku z wyświetlaczem Super Amoled, na którym strony internetowe, zdjęcia i filmy można oglądać w jakości obrazu HD - zapewnia producent.

Super Amoled to według producenta ok. 20% jaśniejszy ekran od pozostałych wyświetlaczy z serii Amoled, który charakteryzuje 80% mniejsza podatność na odbicie światła słonecznego i 20% mniejsze zużycie energii. Samsug Wave wyposażony w 3,3" ekran Super Amoled daje podobno niespotykaną dotąd ostrość obrazu i soczystość kolorów - zapewnia rzecznik Play.

Oprogramowanie Samsunga Wave oparte jest na systemie operacyjnym bada, którego sercem jest procesor taktowany częstotliwością 1 GHz. Funkcjonalność aparatu można rozbudować dzięki dużemu asortymentowi różnorodnych aplikacji, które są dostępne w sklepie Samsung Apps.

>> Czytaj też: Samsung: dobra sprzedaż komórek i TV

Samsung Wave
fot. Samsung - Samsung Wave
Wprowadzane właśnie na polski rynek telefony Samsug Wave umożliwiają m.in. oglądanie filmów w formacie DivX. Telefon został również wyposażony we wbudowany aparat fotograficzny 5 Mpix umożliwiający nagrywanie filmów w jakości HD, możliwość komunikacji przez Wi-Fi, Bluetooth 3.0 oraz GPS z A-GPS. Za utrzymanie wszystkiego w ryzach odpowiedzialny jest procesor o mocy 1 GHz.

Telefon miał swoją premierę światową 14 lutego br. Zarówno w Play, jak i w Erze, Samsung Wave (S8500) dostępny jest wraz z abonamentami na czas określony od symbolicznej złotówki.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag Super AMOLEDtag Samsung Wavetag Playtag Era
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy