Samsung Galaxy Note w milionie egzemplarzy

29-12-2011, 11:40

Południowokoreański producent smartfonów poinformował, że Samsung Galaxy Note trafił do sklepów już w milionie egzemplarzy. Urządzenie dostępne jest zaledwie od miesiąca.

Samsung Galaxy Note po raz pierwszy zaprezentowany został w Korei Południowej zaledwie miesiąc temu, a firma już teraz chwali się świetnymi wynikami urządzenia, które przeznaczone jest dla użytkowników preferujących większe ekrany.

Czytaj także: Samsung Galaxy S III już w lutym?

Jak poinformował południowokoreański gigant, który obecnie jest największym dostawcą smartfonów na świecie, sprzedaż Galaxy Note "zwiększa się cały czas na rynkach w Europie oraz Azji, w tym Francji, Niemczech, Hongkongu oraz na Tajwanie". Bez wątpienia jest to świetna informacja dla udziałowców firmy, która w ostatnich miesiącach niezwykle szybko się rozwija.

Galaxy Note jest urządzeniem przypisywanym do kategorii "phablet", gdyż rozmiar jego ekranu ma być nieco większy niż w przypadku zwykłych smartfonów, ale również mniejszy od znanych tabletów. Jak zauważa serwis TheNextWeb, inne urządzenia tego typu z ekranem mniejszym niż 5 cali na razie nie zdobyły szerszego uznania.

Smartfon od Samsunga może się pochwalić 5,3-calowym ekranem Super AMOLED HD, a także dwurdzeniowym procesorem 1,5 GHz. Całość kontrolowana jest przez Androida 2.3 (Gingerbread) i jak niedawno zapewnił południowokoreański producent, użytkownicy mogą liczyć na aktualizację do platformy Ice Cream Sanwich na początku 2012 roku.

Czytaj także: Najwięksi producenci paneli LCD podpisali ugodę


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy