Rzeszów jak w filmie katastroficznym dzięki studentom (wideo)

27-01-2011, 13:47

Sprawili, że pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie przemaszerował ulicami miasta i stanął w zupełnie innym miejscu dzięki grafice 3D. Wszystko odbyło się na zajęciach z grafiki multimedialnej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Nic tak nie zainteresuje studentów, jak nauka poprzez zabawę. Podczas zajęć w WSIiZ w Rzeszowie studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej rozpoczęli zabawę z grafiką komputerową. Do tego celu wykorzystali specjalne oprogramowanie do grafiki 3D, tworząc efekty specjalne spotykane w filmach.

>> Czytaj też: Seks nieletnich na filmie z komórki

Sonda
Czy film studentów z Rzeszowa wygląda realistycznie?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

- Założenie było takie, by stworzyć interesującą, oryginalną reklamę wirusową, która trafi do sieci i zostanie rozpowszechniona przez internautów. Studiujemy w Rzeszowie, dlatego skupiliśmy się na głównym symbolu miasta znanym w całej Polsce. Początkowo pomnik miał jedynie maszerować ulicami Rzeszowa. Potem stwierdziliśmy, że przecież może dojść na dziedziniec WSIiZ – mówi Mateusz Drozdowski, jeden z kilkunastu twórców projektu.

Studenci pracowali nad projektem przez cały semestr. Młodych grafików nadzorował Paweł Trojanowski, asystent w Katedrze Systemów Rozproszonych WSIiZ. Większość scen trwającego prawie 1,5 minuty filmu wykorzystuje efekty specjalne, jak w profesjonalnym filmie science-fiction. Na nagranie wideo w realistyczny sposób nałożone są elementy grafiki 3D.

>> Czytaj też: Obejrzysz film o blogerach?

Pomnik najpierw chwieje się w posadach, a potem rusza ulicami Rzeszowa, ku przerażeniu mieszkańców. Po drodze miażdży samochody, a przy każdym jego kroku ziemia się trzęsie. Resztę można zobaczyć na filmie:


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy