Rzeczywistość inna niż myślisz

22-12-2017, 16:16

Rozwój technologii jest tak szybki, że nawet specjalista od science-fiction nie śni się, co za chwile może ujrzeć światło dzienne, stać się popularne i dostępne niemalże dla każdego. Nowoczesne urządzenia nie tylko w znaczący sposób ułatwiają nam życie, ale przede wszystkim są doskonałą zabawą. Elektronika nastawiona na rozrywkę to jedna z najprężniej rozwijających się branż, a wirtualna rzeczywistość, gry, konsole to obecnie rynek wart ogromne pieniądze. Co ważne, coraz częściej te elementy wykorzystywane są również w edukacji i komunikacji.

VR

Gry o wyjątkowym charakterze

Technologia wirtualnej rzeczywistości zrewolucjonizowała przede wszystkim rynek gier. Te promowane przez http://mrgogle.pl nie tylko służą rozrywce, ale również kształcą umiejętność logicznego myślenia i rywalizacji. Wiele z wypraw z ulubionymi bohaterami to świetne przygody, pojedynki w których czujemy się tak, jakbyśmy uczestniczyli w nich na żywo. I być może takie potyczki z wrogami i ze złoczyńcami mogą nam się przydać nawet w realnym życiu. VR wciąga i w doskonały sposób kreuje naszą rzeczywistość. Nowoczesne rozwiązania pozwalają nawet grać z przyjaciółmi z całego świata bez wychodzenia z domu, bez odchodzenia od ekranu telewizora lub komputera. To cały szereg pozytywnych emocji, nowych kontaktów i umiejętności, które przydają się w życiu.

 

Aktywne rozwiązania

Technologia VR wykorzystuje przede wszystkim aktywność gracza, jego koncentrację i umiejętność logicznego myślenia. Takie kreatywne podejście do rozwiązywania problemów pozwala znaleźć takie rozwiązania, na które często byśmy nawet nie wpadli. Dzięki temu umysł gracza stel mierzy się z trudnościami, których nie da się pokonać w tradycyjny sposób, a kolejne misje to coraz trudniejsze zagadki, coraz bardziej podchwytliwe przygody. Tutaj nie ma jednej sprawdzonej metody rozwiązywania problemów, co najważniejsze nie ma tylko jednego wyjścia z danej sytuacji. Taka lekcja przydaje się również w życiu – w taki sposób funkcjonują agencje kreatywne czy też zespoły projektowe. Krytycy tego typu rozrywki zarzucają amatorom, że poprzez ten rodzaj rozrywki odcinają się od innych, ale cały system gier VR w dużej mierze zbudowany jest na sieci graczy – z niektórymi trzeba walczyć z innymi prosperować i co najważniejsze, językiem komunikacji zazwyczaj jest angielski. A to pozwala kształtować umiejętności lingwistyczne w najlepszy z możliwych sposobów.

Choć byśmy być może chcieli uciec przed technologią, to on w dużej mierze i coraz mocniej oddziałuje na nasze życie zarówno wirtualne, jak i realne. Poza tym stanowi jeden z ważniejszych elementów popkultury i jest niezwykle atrakcyjna dla młodego pokolenia. I tego starszego także. Warto wykorzystać możliwości, jakie daje, ponieważ pozwala nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale również poszerzyć horyzonty.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Sarota PR


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.