Ruszyła II edycja High School Programming League

05-10-2009, 12:51

Rozpoczęła się II edycja konkursu programistycznego High School Programming League, w którym Polscy uczniowie zainteresowani matematyką i informatyką mają możliwość zmierzenia się z rówieśnikami z Indii, Chin, Rosji czy USA.

Konkurs składa się z etapu zawodów internetowych (5 serii po 5 zadań) oraz zawodów finałowych, które zostaną rozegrane w Gdyni. Od 19 września można rozwiązywać zadania konkursowe, ale nie jest jeszcze za późno, by dołączyć do zabawy. Szkoły i uczniowie, którzy nie przekroczyli 19 roku życia, mogą się oficjalnie rejestrować do 10 października 2009 r.

Areną zmagań jest Sphere Online Judge (spoj.pl), portal konkursowy dla programistów. Organizatorami zmagań są Stowarzyszenie Talent i Sphere Research Labs związane z Politechniką Gdańską. Wszystkie treści konkursowe dostępne są w dwóch językach: polskim i angielskim, a uczestnictwo jest bezpłatne.

Warto wspomnieć, że w pierwszej edycji konkursu wzięło udział 56 zarejestrowanych szkół z 8 krajów położonych na 3 kontynentach. W sportowej rywalizacji zwyciężył Sergei Rogulenko z Saratowa, a drużynowo najlepsi okazali się uczniowie I LO w Białymstoku startujący pod opieką Ireneusza Bujnowskiego. Jak będzie w tym roku?

Przebieg zawodów można śledzić na oficjalnej stronie ligi.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji

Warto przeczytać:

    
  znajdź w serwisie


  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy