Rusza program BizSpark Plus dla startupów

14-03-2012, 07:53

W ramach BizSpark Plus początkujące przedsiębiorstwa o dużym potencjale będą mogły skorzystać z rozwiązań Microsoftu za pośrednictwem globalnej sieci partnerów, wybranych spośród czołowych inkubatorów i akceleratorów przedsiębiorczości.

BizSpark, którego światowa premiera odbyła się w listopadzie 2008 roku, to program polegający na bezpłatnym udostępnieniu produktów Microsoftu oraz wsparciu technologicznym młodych firm wytwarzających oprogramowanie. Celem programu jest przyspieszenie rozwoju debiutujących firm. Microsoft bezpłatnie udostępnia jego uczestnikom najnowsze, profesjonalne narzędzia programistyczne, a także produkty serwerowe do budowy własnych rozwiązań internetowych.

Od czasu uruchomienia BizSpark skorzystało z niego już ponad 45 000 firm z całego świata, w tym przeszło 1100 z Polski. Teraz, dzięki wprowadzeniu BizSpark Plus, specjalne wsparcie mają otrzymać startupy o największym rynkowym potencjale.

Celem wersji Plus jest pomoc początkującym firmom w rozwinięciu ich działalności. Pokrycie przez Microsoft kosztów przetwarzania danych w chmurze pozwoli startupom przeznaczyć czas i pieniądze na rozwiązywanie problemów biznesowych i rozwój firmy.

W programie dostępnych będzie kilka ofert Microsoftu. Pierwszą z nich jest Windows Azure for BizSpark Plus, która umożliwia konsumpcję mocy obliczeniowej chmury Windows Azure do wartości 60 tysięcy dolarów w ciągu dwóch lat (koszt w całości pokrywany przez Microsoft).

Czytaj też: Startupy rolnicze do dzieła! Wkrótce kolejna edycja Startup Sprint (wideo)

Program BizSpark Plus ma charakter zamknięty - młode firmy mogą zostać do niego zakwalifikowane wyłącznie za pośrednictwem partnerów biznesowych przedsięwzięcia: inkubatorów, inwestorów, doradców i firm oferujących usługi hostingowe.

Na świecie jest w chwili obecnej 45 partnerów programu BizSpark Plus - partnerzy ci wybierani są z lokalnych rynków na podstawie osiągnięć w zakresie przyciągania i wspierania początkujących firm światowej klasy. W Polsce partnerami programu zostały firmy UBIK Business Consulting oraz Miasteczko Multimedialne (MMC Brainville).

Jedną z pierwszych firm biorących już udział w programie jest polski startup PlaceChallenge. Więcej informacji na temat programu, ofert oraz partnerów można znaleźć na stronie: www.microsoft.com/BizSpark/Plus


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031