Rusza PowerUp! - kolejna edycja konkursu dla startupów z sektora #cleantech

01-03-2018, 14:13

1. marca ruszyły zgłoszenia do PowerUp! by InnoEnergy – czwartej edycji konkursu dla startupów z sektora cleantech w Europie Środkowej. Konkurs stwarza szansę na rozwój biznesu oraz zaistnienie na rynku międzynarodowym.

Zwycięzcy konkursu oprócz nagród finansowych, mogą liczyć na szansę dostępu do prestiżowego programu Highway by InnoEnergy, przekształcającego pomysły i projekty w rynkową rzeczywistość. Oferuje on początkującym przedsiębiorcom zarówno finansowanie do wysokości 150 tys. euro, jak i wsparcie w zakresie rozwoju i ochrony produktu, budowy zespołów, dostępu do międzynarodowych klientów oraz zewnętrznych źródeł finansowania.

- Staramy się wskazywać rozwiązania i otwierać drzwi – przekonuje Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe, akceleratora branży cleantech. - Oprócz pieniędzy, inwestujemy naszą wiedzę oraz kontakty. Zarządzamy największym ekosystem innowacji na świecie, który liczy już ponad 320 członków. Wśród nich znajdują się wiodące przedsiębiorstwa energetyczne w Europie, ośrodki akademickie i badawcze, miasta oraz regiony. Do naszych udziałowców należą takie firmy jak Schneider Electric, EDF, AGH, RAFAKO czy Tauron.

Organizator podkreśla również, że na rynku energii szczególnie poszukiwane są obecnie rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city i energy storage. W spektrum zainteresowania są również technologie pozwalające na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i walkę ze smogiem. Zwycięzcą poprzedniej edycji konkursu został startup HeatVentors z Węgier, który zaprezentował innowacyjny sposób magazynowania energii cieplnej, zajmujący o 90% mniej powierzchni i pozwalający na oszczędność od 20 do 40% energii.

Finał główny konkursu PowerUp! w Pradze i kilkanaście finałów krajowych poprzedzone zostaną Bootcampami, warsztatami prowadzonymi przez uznanych europejskich mentorów biznesowych, które pozwalają na weryfikację modelu biznesowego i szlifują umiejętności prezentacyjne uczestników.

Aby przystąpić do konkursu należy mieć prototyp produktu, zespół i do 15 kwietnia wypełnić formularz na stronie konkursowej: www.powerup.innoenergy.com


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy