Rozwój gier przeglądarkowych

07-04-2020, 15:24

Wszystko co musisz wiedzieć na temat historii gier przeglądarkowych.

gry przeglądarkowe

Co jakiś czas słyszymy o nowej grze przeglądarkowej, która to swoim wykonaniem, mechaniką oraz rozgrywką nie odstępuje na krok ogromnym produkcjom. Gry przeglądarkowe stają się tak samo ciekawe, jak gry przygotowane wyłącznie na platformy PC, PlayStation lub Xbox.

Warto jednak wiedzieć, że wiele dekad musiało upłynąć, aby dzisiejsze gry bazujące na stronach internetowych oferowały tak atrakcyjny gameplay. Sprawdźmy zatem jak potoczyła się historia gier przeglądarkowych!

Gry na przeglądarkę kiedyś

Pierwsze gry, które wykorzystywały Javę i były dostępne w przeglądarkach to klasyczne produkcje planszowe, jak na przykład szachy czy warcaby. Miało to miejsce jeszcze w latach 90tych, a dokładniej na przełomie 1996 i 1997 roku. Jednakże, w tym czasie zaczęły się pojawiać także pierwsze gry, które nazwać można klasycznymi prekursorami gier przeglądarkowych.

W tamtym czasie wielu twórców zauważyło potencjał w szybko rozwijającej się branży gier dostępnych przez Internet. Dlatego zaczęły powstawać najstarsze gry przeglądarkowe, jak na przykład Hattrick. Do tej pory jest to najpopularniejsza gra przeglądarkowa o tematyce sportowej, w której wcielamy się w menadżera klubu. Premiera gry miała miejsce w 1997 roku i była jedną z pierwszych gier, które rozpoczęły erę gier przeglądarkowych tekstowych. W takich grach nie istniała praktycznie szata graficzna, a większość akcji ograniczała się do zwykłego kliknięcia w odpowiednią opcję.

Era OGame i Plemion

Ten sposób rozgrywki był dalej rozwijany przez wiele innych firm. Przykładami mogą być GameForge lub InnoGames, które to odpowiadają za takie legendarne tytuły jak Ogame czy Plemiona. Produkcje te pojawiły się odpowiednio w 2002 i 2003 roku i pomimo korzystania z tej samej mechaniki co Hattrick, oferowały dodatkowo bardzo ładne (jak na te czasy) grafiki oraz bardzo wciągającą rozgrywkę.

W dzisiejszych czasach gry są przepełnione wieloma animacjami oraz funkcjami, które kiedyś były rzadko widoczne w ogromnych grach typu AAA. Warto jednak sprawdzić strony internetowe zbierające informacje o takich grach, na przykład Gameclash.pl, gdyż możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz znaleźć linki w celu przetestowania gry.

Najlepsze gry przeglądarkowe

Najlepsze gry przeglądarkowe to takie, które wykorzystują do swojego działania przeglądarkę internetową oraz wtyczki internetowe i technologię Flash. Obecnie coraz więcej producentów decyduje się na powrót do gier przeglądarkowych, gdyż rozwijająca się technologia pozwoliła na przygotowanie o wiele bardziej wymagających gier w formie przeglądarki, a co za tym idzie oferują one o wiele atrakcyjniejszą rozgrywkę i mechanikę wykraczającą poza zwykłe klikanie.

Nie zmienia to jednak faktu, że gry tego typu wciąż bazują na swojej grywalności, a nie na efektach specjalnych bądź grafice. Na co jednak zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej gry? Ranking najlepszych gier przeglądarkowych przygotowany przez stronę gameclash.pl pozwoli wam na odpowiedni wybór tytułu bazując na kilku niezwykle istotnych kwestiach.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag gry przeglądarkowe
To warto przeczytać


fot. Symetria
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: