Rozwiń swój pomysł na finanse

PATRONAT MEDIALNY 04-04-2013, 15:44

Masz pomysł na rozwiązanie związane z szeroko pojętym rynkiem usług finansowych? Rozwijasz firmę, która działa w branży finansowej? Myślisz o założeniu banku? A może po prostu studiujesz na kierunku związanym z finansami i chciałbyś kreatywnie wykorzystać swoją wiedzę? Weź udział w Startup Sprint Finanse, który w dniach 12-14 kwietnia odbędzie się w Poznaniu.

Czy warto wziąć udział? Oczywiście. Wystarczy prześledzić drogę, jaką od ubiegłorocznego Startup Sprint Finanse przeszli jego zwycięzcy. Twórcy Sellbox (nazwa podczas Startup Sprint to Pay4Link) po sukcesie na Startup Sprint otrzymali zaproszenie do akceleratora Huge Thing, w którym przez 6 miesięcy rozwijali swój pomysł. Teraz zbierają kolejne nagrody i wyróżnienia na polskich i zagranicznych konferencjach dedykowanych branży startupowej i obserwują rosnącą liczbę zarówno użytkowników, jak i transakcji.

- Gdy zgłaszaliśmy swój udział w Startup Sprint Finanse myśleliśmy tylko o tym, aby kreatywnie spędzić weekend i nauczyć się czegoś nowego - mówi Daniel Mendalka z Sellbox. - Po tym jak zakończył się Startup Sprint zrezygnowaliśmy ze studiów i dotychczasowej pracy, żeby intensywnie rozwijać nasz pomysł i dzięki temu możemy obserwować, jak na całym świecie rośnie liczba użytkowników oferowanego przez nas rozwiązania. Twórcy Sellbox stanowią tylko jeden z kilku przykładów tego, co może z pomysłem stać się po udziale w Startup Sprint. Już w kwietniu szansę na przyśpieszenie swoich pomysłów będą miały kolejne zespoły.

Na czym polega Startup Sprint? To trzydniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy pod okiem mentorów opracowują rozwiązania dedykowane branży finansowej. W pracy pomagają im mentorzy. W sobotę i niedzielę dla uczestników organizowane są warsztaty między innymi z modelowania biznesowego. Ostatniego dnia uczestnicy prezentują swoje rozwiązanie oraz jego wersję demo i odpowiadają na pytania jury. Po krótkiej naradzie ogłaszane są wyniki. Najciekawsze pomysły i najlepsze zespoły mają szansę, by poza nagrodami pozyskać inwestora lub cenne kontakty biznesowe.

By zgłosić swój udział, wystarczy zarejestrować się na stronie www.ssfinanse.evenea.pl. Szczegóły na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.finanse.startupsprint.org oraz na stronie www.facebook.com/startupsprint.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Organizatorem Startup Sprint jest LMS Invest - fundusz specjalizujący się w inwestycjach na wczesnym etapie działania przedsiębiorstw. Obszar zainteresowania LMS Invest stanowią firmy z szeroko rozumianego sektora nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem firm operujących w obszarze innowacji w dziedzinie marketingu i marketingowego wsparcia sprzedaży.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31