Rozszerzona rzeczywistość jako narzędzie stosowane w nowoczesnej edukacji. Najnowsze technologie tematem czerwcowego EDU Generatora

PATRONAT MEDIALNY 05-06-2015, 09:44

Zachęcenie uczniów do nauki przy pomocy nowych technologii wcale nie musi być pieśnią przyszłości. Jak pokazują organizowane w STARTERZE cykliczne spotkania dla edukatorów – EDU Generatory – narzędzi pozwalających na bardziej efektywną naukę jest sporo. W środę, 17 czerwca, nauczyciele, pedagodzy i ludzie biznesu porozmawiają o nowoczesnych technologiach i wykorzystaniu osiągnięć świata techniki do pracy z uczniem.

Jak zastąpić kosztowny sprzęt laboratoryjny i nie zawsze bezpieczne substancje chemiczne w szkołach, wciąż dając uczniom możliwość przeprowadzania doświadczeń i poznawania zasad rządzących światem chemii? Na to pytanie odpowie już wkrótce Iga Marmołowska, psycholog, od 10 lat związana z innowacyjnymi metodami nauczania, obecnie związana z projektem Professor Why firmy CTAdventure wykorzystującym mechanizmy Augumented Reality (Rozszerzona Rzeczywistość) do angażowania dzieci do nauki zarówno w szkole, jak i w domu. O sposobach, w jaki można wykorzystać nowoczesne technologie w nauczaniu, porozmawiają uczestnicy kolejnego EDU Generatora.

– Nasze wydarzenia od początku kierowaliśmy do przedstawicieli oświaty, biznesu oraz edukacji pozaformalnej zainteresowanych nowatorskimi metodami i narzędziami nauczania. Po serii udanych spotkań poświęconych m. in. zagadnieniom gamifikacji i neurodydaktyki czas na wkroczenie w temat nowych technologii, z których dzieci korzystają niezwykle często i chętnie. Dlaczego by więc nie wykorzystać ich do przekazywania wiedzy? O możliwościach połączenia świata techniki z edukacją opowie nam wyróżniana zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku firma CTAdventure – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

To jednak nie koniec zapowiadanych na to spotkanie zagadnień. Oprócz wystąpienia gościa, dyskusji, wiedzy i networkingu, który towarzyszy spotkaniom z cyklu EDU Generator, uczestnicy będą mieć również okazję zapoznania się z aktualnymi badaniami porównującymi efektywności i zaangażowanie w proces nauczania w zależności od zastosowanej metody.

Piąty EDU Generator odbędzie się 17 czerwca o godz. 14.30 w STARTERZE. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: http://edugenerator.inkubatorstarter.pl

Partnerem spotkania jest firma CTAdventure, twórca gry edukacyjnej Professor Why.


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031