Rowerowe zakupy przez Internet? – Dlaczego nie!

informacja prasowa 13-05-2013, 12:44

Jeszcze nigdy w naszym kraju rowery nie były tak popularne. Miasta inwestują w ścieżki i szlaki rowerowe, powstają pierwsze w Polsce systemy bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Rowery stały się modne – jeżdżą wszyscy, od bankiera po hipstera. Parafrazując klasykę prozy socrealistycznej: rowery zdobędą wiosnę! Po majówce sezon rowerowy rozpoczął się na dobre. Jeżeli nie masz jeszcze swoich dwóch kółek – nie czekaj. W dobie Internetu możesz wybrać model dla siebie za pomocą jednego kliknięcia.

rower skały

Jaki model wybrać dla siebie? Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, do jakiej jazdy potrzebujesz roweru. Jeżeli chodzi Ci o dojeżdżanie do pracy bez uciążliwego stania w korkach – nie ma sensu kupowanie roweru górskiego. Nastaw się raczej na wybór modelu z bogatej oferty rowerów miejskich, które łączą nowoczesną technologię z elegancją i podążaniem za najnowszymi modowymi trendami. Z kolei zapaleńców górzystych terenów na pewno nie zadowoli żaden z „holendrów”. W przypadku jazdy górskiej polecane są modele z lekką i sztywną ramą o odpowiednio dobranej geometrii, jak na przykład Kross Level A4. Dobranie odpowiedniego modelu to komfort jazdy ale i oszczędność finansowa, gdyż kolejne przeróbki dopasowujące od początku źle dobrany sprzęt, mogą pochłonąć całkiem pokaźne sumy.

rower kross level a4

Gdzie najlepiej kupić dwa kółka? Jeżeli nie jesteś technicznym, rowerowym zapaleńcem – zdaj się na specjalistów. Mimo, że wydawanie mnóstwa pieniędzy nie jest konieczne, to nie polecamy raczej ofert marketowych. Zbyt tani rower może mieć złej jakości części, które szybko się zużyją. Warto zainwestować w sprzęt sprawdzonej i uznanej marki, na przykład rowery Kross. Na pewno najlepiej wybrać sklep typowo rowerowy, w którym odpowiednio przygotowany zespół pomoże nam w wyborze i wyregulowaniu naszego zakupu. Coraz częściej klienci wybierają również zakupy on-line.

Czy internetowe sklepy rowerowe to bezpieczne rozwiązanie? W Internecie panuje podobna zasada jak w sklepie za rogiem. Jeżeli jest to sklep zajmujący się prowadzeniem wyłącznie rowerów, ma dobrą opinię w sieci oraz zrozumiały regulamin – nie ma powodów, by mu nie zaufać. Mało tego, sklepy internetowe zabiegają o klientów nieraz dużo konstruktywniej od ich odpowiedników spoza wirtualnego świata. W ofercie niektórych z nich spotkać można całkiem pokaźny pakiet gratisów dodawanych do zakupionego modelu. W ich skład wchodzi: pompka, licznik, zestaw naprawczy do opon, torba podsiodłowa, klucze ale też kompletne oświetlenie i kamizelki odblaskowe. W większość z tego wyposażenia, prędzej czy później każdy rowerzysta musi się zaopatrzyć, a łączna suma takiego ekwipunku to blisko 200 złotych! Ponadto zaskakuje ekspresowy czas realizacji zamówienia (zazwyczaj 24 godziny), a powyżej ustalonej wcześniej kwoty klient zwolniony jest z opłaty za kuriera.

Każdy rower zakupiony za pośrednictwem internetowego sklepu rowerowego, na przykład bardzo popularnego rowereo.pl, jest uprzednio sprawdzony, przetestowany i wyregulowany. Po dostarczeniu go przez kuriera wystarczy przykręcić pedały, kierownicę i przednie koło. W drogę!

rower góry***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag rowerytag rowereo.pltag Kross


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy