Rodzaje gwoździarek i ich zastosowanie – czyli jak zwiększyć jakość pracy na budowie

17-01-2019, 07:01

Rynek narzędzi specjalistycznych to jeden z najprężniej obecnie rozwijających się. Nic dziwnego, zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy szukają oszczędności, a jak powszechnie wiadomo: czas to pieniądz. A zatem nowe, usprawnione narzędzia mają pracować szybciej i ograniczać ewentualne, kosztowne poprawki. Dobrym przykładem są gwoździarki – niepozorne urządzenia, które wypierają z placów budowy klasyczne młotki.

mat partnera

Gwoździarki pneumatyczne i ich zastosowanie

Te narzędzia do swojej pracy wymagają obecności kompresora, który zapewni stały dopływ sprężonego powietrza. Gwoździarki pneumatyczne są urządzeniami stale podłączonymi do źródła zasilania. To ważna uwaga – nie w każdych warunkach da się je stosować. Gwoździarki pneumatyczne zastosowanie znajdują między innymi na placach budowy oraz w przemyśle – są stosunkowo dużymi gwoździarkami i potrafią radzić sobie nie tylko z drewnem, ale i metalem czy betonem.

Gwoździarka pneumatyczna działa jak pistolet. Z bębenka lub taśmy, która stanowi swoisty magazynek gwoździ, pojedynczy element trafia do komory. Sprężone powietrze zapewnia odpowiednie ciśnienie, które przesuwa mechanizm spustowy i gwóźdź wbija się z olbrzymią precyzją i siłą. Pozwala to na tworzenie solidnych połączeń z częstotliwością 2-3 gwoździe na sekundę. Czy ktoś jeszcze pamięta, co to takiego był młotek?

Więcej o gwoździarkach: centrumgwozdzi.pl – liczne specyfikacje gwoździarek

 

Gwoździarki akumulatorowe, gwoździarki gazowe i ich zastosowanie

Alternatywą dla przemysłowych gwoździarek pneumatycznych są narzędzia mniejsze, lżejsze i co najważniejsze – bezprzewodowe. Są one cenione przez amatorów domowych napraw i spokojnie mogą zasilić listę garażowej narzędziowni. Z gwoździarek bezprzewodowych korzystają również profesjonaliści, spece od zadań skomplikowanych. Przykładem są dekarze, którzy pracują w niewygodnych warunkach, na wysokościach.

Gwoździarki akumulatorowe korzystają z baterii. Zapewnia to cichą i sprawną pracę przez kilka godzin. Niestety, wadą tych urządzeń jest wrażliwość na skrajne temperatury powietrza, a także fakt, że baterię lubią wyładowywać się w najmniej spodziewanych momentach, co przy dużych realizacjach może zatrzymać pracę i zaburzyć harmonogram. Są to jednak bardzo lekkie i poręczne gwoździarki, do częstych prac w krótszych szarżach jest to doskonała propozycja.

Gwoździarki gazowe korzystają natomiast z ładunków w postaci gazu propan-butan. Spalanie tego gazu w komorze gwoździarki powoduje mikrowyładowanie o dużym impulsie energetycznym, który wypycha gwóźdź. To także ciekawa alternatywa, są to niezawodne i bardzo wydajne gwoździarki. Można z nich korzystać także w bardzo niekorzystnych warunkach termicznych. Minusem jest wymóg posiadania ze sobą nabojów gazowych – ich ewentualny brak może zatrzymać pracę, a nie jest to produkt dostępny w każdym kiosku...


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Tebimtag komunikat firmytag gwoździarki
To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: