Roboty nagrywają płyty i mierzą się z ludźmi w ping-pongu - wideo

17-02-2014, 15:15

Robot może mieć dziesiątki palców lub ramion, aby grać bardzo złożone rzeczy. Takie roboty wydadzą niebawem płytę. Tymczasem w Chinach szykuje się mecz tenisa stołowego, w którym wystąpi człowiek przeciwko maszynie.

Mniej więcej rok temu Dziennik Internautów pisał o zespole muzycznym złożonym z robotów. Była to nieco zabawna ciekawostka, ale raczej nie poważny projekt muzyczny.

Roboty grają muzykę

Nieco inaczej jest z robotycznym zespołem Z-Machines, który szykuje się do wydania płyty (sic!). Na ten zespół składają się roboty grające na prawdziwych instrumentach, ale niemające formy i aparatu gry wzorowanego na człowieku. Przykładowo robot gitarzysta ma 78 palców i 12 kostek do gry. Robot perkusista może grać złożone rytmy na 22 instrumentach perkusyjnych jednocześnie.

Muzykę dla tych robotów skomponował artysta znany jako Squarepusher. Sam twierdzi, że zastanawiał się, czy roboty są w stanie grać muzykę emocjonalnie poruszającą. Możecie to sprawdzić oglądając film promujący płytę "Music for Robots, która ma być wydana 7 kwietnia przez Warp Records

Robot gra w ping-ponga

Jeśli już jesteśmy przy temacie robotów podejmujących ludzkie aktywności, chcemy wam wspomnieć o robocie Agilus, który ma grać w tenisa stołowego z człowiekiem. Jego przeciwnikiem ma być niemiecki tenista stołowy Timo Boll. Pojedynek odbędzie się 11 marca i więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Kuka-timoboll.com.

Tenis stołowy jest grą przedstawiającą dużą trudność nie tylko dla robotów, ale i dla ludzi. Wymaga szybkości i ciągłego śledzenia małego przedmiotu. Zaletą ludzi może być doświadczenie i elastyczność stylu gry, ale robota trudniej jest zmęczyć i nie da się go złamać psychologicznie.

Poniżej film będący zapowiedzią wydarzenia.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31