Responsywne strony internetowe – czyli jakie?

11-10-2019, 11:31

W dobie przeglądania przez userów stron i sklepów internetowych na wielu różnych urządzeniach – zarówno komputerach, jak też tabletach i smartfonach, konieczne jest, aby dany serwis czy e-sklep prezentował się równie dobrze na każdym z nich. Dlatego też w obecnych czasach wręcz podstawą jest tworzenie stron internetowych responsywnych. Czym charakteryzują się responsywne strony internetowe? Jakie są ich zalety? Dowiedz się z naszego artykułu.

reponsywne strony internetowe

 

  1. Czym są responsywne strony internetowe?
  2. Projektowanie stron internetowych responsywnych - zalety
  3. Responsywne strony internetowe Wrocław

Czym są responsywne strony internetowe?

Strona responsywna to w taki sposób skonstruowana strona internetowa, która dopasowuje się automatycznie do rozdzielczości każdego rodzaju urządzeń. Wygląda dobrze i jest funkcjonalna zarówno na komputerach, jak też na urządzeniach mobilnych. To sprawia, że nie ma potrzeby tworzenia osobnych wersji strony www dla laptopów, komórek czy tabletów.

Projektowanie stron internetowych responsywnych - zalety

Dlaczego warto zadbać, aby strona www była w pełni responsywna? Przede wszystkim jest to duża wygoda dla użytkowników przeglądających stronę albo sklep internetowy. To wiąże się również z ewentualnymi korzyściami dla samego właściciela strony albo e-sklepu. Potencjalny klient przeglądający na smartfonie asortyment dobrze zaprojektowanego i zbudowanego sklepu internetowego, z pewnością będzie bardziej chętny do pozostania na nim i złożenia zamówienia, niż osoba przeglądająca e-sklep wczytujący się bardzo powoli, rozjeżdżający na boki czy „gubiący” tekst albo obrazki. Zresztą stworzenie reponsywnej strony internetowej wiąże się z oszczędnościami finansowymi dla właściciela serwisu. Zamiast tworzenia osobnych wersji portalu na urządzenia mobilne oraz na komputery, wystarczy jeden, odpowiednio zaprojektowany serwis.

Co istotne, responsywne strony internetowe cechują się automatycznym dostosowaniem do urządzenia i przeglądarki elementów koniecznych do prawidłowego funkcjonowania strony, a także dodatkowych. Nie ma bowiem konieczności, aby na komórce wczytywały się wszystkie grafiki o dużej rozdzielczości i w ten sposób „zjadały” transfer. Zazwyczaj zresztą wersje na urządzenia mobilne posiadają mniej elementów ozdobnych i grafik, co nie tylko pozwala na szybsze wczytanie strony, ale również jest bardziej czytelne na niewielkim ekranie.

Responsywne strony internetowe Wrocław

Wymienione wyżej korzyści sprawiają, że z pewnością warto zainwestować w stworzenie strony responsywnej. Jej wykonanie dobrze jest zlecić profesjonalnej, doświadczonej firmie, takiej jak https://cg2.pl/. Firma ma siedzibę we Wrocławiu, ale z powodzeniem obsługuje również klientów z innych obszarów Polski.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag strony responsywnetag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: