Remontuję mieszkanie - jaki kontener mam zamówić?

10-07-2018, 12:13

„Remontuję mieszkanie w kamienicy. Wyburzyłem ścianę działową, usunąłem stare instalacje, kafle, parkiet. Sporo odpadów pochodzi z płyt karton-gipsowych i worków po materiałach budowlanych. Czy mogę zamówić kontener na gruz na wymienione odpady?” - podobne pytania często są zadawane firmie ecoexpress24.pl. Jaka jest na nie odpowiedź? Jak prawidłowo zamówić kontener na odpady powstałe podczas remontu?

mat partnera

Pojemnik na gruz czy kontener na odpady pobudowlane?

Rodzaj pojemnika na odpady powstałe przy remoncie powinno się dobierać w zależności od tego, jakie śmieci ma się do wyrzucenia. W przypadku generalnego remontu mieszkania w kamienicy, zwykle zamawia się wywóz gruzu i śmieci pobudowolanych w jednym kontenerze. Takie rozwiązanie czasem się jednak nie sprawdza. Jeżeli usuwa się duże ściany działowe z cegieł lub kilka mniejszych ścianek, zbija się tynki i pozostałości starych kafli, potrzebny jest kontener na gruz. Śląsk jest regionem, w którym znajduje się wiele kamienic z początku ubiegłego stulecia. Generalne remonty mieszkań w starym budownictwie są powszechne w tej części Polski. Wynajem kontenera na gruz pozwala szybciej pozbyć się części śmieci poremontowych, co przyśpiesza dalsze prace. Pojemnik na opady pobudowlane zmieszane można zamówić w późniejszym terminie.

Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz? Na http://ecoexpress24.pl/ kontenery na wynajem są dostępne już za niewiele ponad 300 złotych. Pojemnik jest dostarczany na miejsce w ciągu doby, a po zapełnieniu odpadami firma odbiera kontener na gruz w ciągu 5 dni. Standardowo zamawiający ma 5 dni na wyrzucenie odpadów, jednak do czterech dni od dostarczenia pojemnika możliwe jest przedłużenie terminu odbioru gruzu.

Po przeprowadzeniu dalszych prac remontowych wynajem kontenera na odpady budowlane umożliwi usunięcie reszty śmieci. Do pojemnika można wyrzucić pudełka, worki i foliowe opakowania po materiałach budowlanych, wiaderka po farbach i cemencie, zużyte narzędzia budowlane, a nawet zniszczoną odzież roboczą. Dozwolone jest wrzucenie do kontenera na odpady pobudowlane i poremontowe płyt z karton-gipsu, metalowych profili, styropianu, szkła płaskiego oraz resztek gruzu, zmieszanego z kawałkami glazury lub ceramiki. Kontener umożliwia usunięcie wszystkich odpadów z mieszkania i przygotowanie lokalu do prac wykończeniowych, skręcania mebli i instalowania niezbędnych sprzętów AGD.


Następny artykuł » zamknij

Blockchain na rynku automotive

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Chce.to
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: