Remont mieszkania - samodzielnie czy z ekipą?

25-08-2020, 10:11

Samodzielny remont mieszkania to wielka satysfakcja. Wielu z nas pewnie zastanawia się, czy remont wykonywać samodzielnie, czy też wynajmować profesjonalną ekipę? Czy jednak wszystko będziemy w stanie wykonać samodzielnie? Z reguły tak, jednak nasze zdolności manualne muszą być dość spore.

Robić samodzielnie czy wynajmować ekipę? To pytanie zadaje sobie każdy, kto podjął decyzję o remoncie. Sprawa jest dosyć skomplikowana, ponieważ zarówno remont samodzielny, jak i ten przy pomocy ekipy, mają swoje wady i zalety. Na którą opcję więc się zdecydować? Obydwie mają swoje wady i zalety. Przedstawiamy, krótkie podsumowanie i poradnik.  

remont

Budżet - kluczowa kwestia podczas remontu  

Planując remont, musimy oczywiście wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych kwestii. Najpierw zastanówmy się, jaki jest maksymalny koszt remontu, na jaki możemy sobie pozwolić. To kluczowa kwestia, ponieważ od niej zależy większość ustaleń, dotyczących remontu. Warto pamiętać, że zazwyczaj koszty remontu są większe niż początkowe ustalenia i mogą one różnić się nawet o 20%.  

Usługi remontowe nie są tanie, jednak mają swoje zalety. W sytuacjach, gdy zależy nam na czasie i chcemy mieć wszystko wykonane z dokładnością i starannością, warto zdecydować się na profesjonalną ekipę, która oferuje usługi na najwyższym poziomie.  

Planując remont, warto także zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi, które skutecznie ułatwią i usprawnią nam pracę - szlifierka kątowa Makita 230 mm, szlifierka kątowa akumulatorowa Dewalt czy szlifierki kątowe Makita. Tego typu narzędzia sprawdzą się nie tylko podczas remontu, ale będą przydatne w każdym domu. Profesjonalny sprzęt i akcesoria zagwarantują idealny, trwały i profesjonalny remont.  

Wady i zalety samodzielnego remontu 

Niezwykle istotną kwestią jest czas – profesjonalna ekipa remontowa będzie w stanie wykonać remont w przeciągu kilku dni. Nie ma co się oszukiwać - my raczej się nie wyrobimy w takim czasie. Dlaczego? Główną rolę odgrywa tu doświadczenie i specjalistyczna wiedza. Samodzielnie nie będziemy w stanie wykonać wszelkich prac, bez doświadczenia i wystarczającej wiedzy. Kolejną ważną kwestią jest czas - jeśli nie zależy nam na szybkim remoncie - działajmy. Może nie będziemy tak szybcy i sprawni jak fachowcy, ale satysfakcja – gwarantowana. Nie zapominajmy, że brak wykształcenia i doświadczenia w zakresie prac budowlanych może być skutecznym utrudnieniem podczas remontu. Podczas remontu i wykonywania nieznanych nam wcześniej prac, pomocny może okazać się Internet. Tutoriale, zamieszczone w sieci mogą wydawać się proste i szybkie, jednak w praktyce często okazuje się, że wcale nie są one tak łatwe, wykonane przez nas prace będzie trzeba później poprawiać lub wykonywać jeszcze raz.  

Każde rozwiązanie ma swoje za i przeciw. Przed rozpoczęciem remontu, warto się poważnie zastanowić nad tym, czy mamy na tyle czasu i chęci na to, by wykonywać remont samodzielnie oraz czy budżet, jakim dysponujemy jest wystarczający do zatrudnienia profesjonalnej ekipy.  


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag remonttag nolstag narzędzia
To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: