Remont dachu płaskiego

22-01-2019, 21:43

Możliwości naprawy dachu płaskiego zależą przede wszystkim od stanu jego hydroizolacji i konstrukcji. Duże znaczenie ma także sama konstrukcja dachu. W zależności od rodzaju budynku, zastosowanych materiałów oraz przedziału czasowego, były one konstruowane w odmienny sposób.

mat partnera

Najwięcej dachów płaskich powstało w latach 60., 70. i 80. na charakterystycznych dla polskiego krajobrazu domach — kostkach. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Nie tylko w zakresie zasad konstrukcji i budowy, ale również używanych materiałów. Aby dachy płaskie stworzone kilkadziesiąt lat temu, należycie spełniały swoje funkcje, często konieczne bywa przeprowadzenie prac remontowych.

Remont dachu płaskiego

Większość dachów zbudowanych w latach 60. - 80. nie była ocieplana. Niektóre posiadały jedynie niewielką warstwę żużlu, supremy lub gliny z trocinami. Izolację przeciwdeszczową stanowiła natomiast papa na lepiku. Głównym celem remontu dachu płaskiego jest więc poprawa jego funkcji termoizolacyjnej oraz ogólnej funkcjonalności. Dzięki nowoczesnym technologiom, umożliwiającym stworzenie skutecznej zapory termicznej, można skutecznie wyeliminować utratę ciepła z wnętrza domu. Jednoznacznym sygnałem świadczącym o konieczności remontu dachu płaskiego są przecieki widoczne po rzęsistych deszczach lub roztopach.

Remont na własną rękę?

Choć remont dachu na własną rękę jest możliwy, taka operacja może być bardzo ryzykowna. Zwłaszcza jeśli za jej realizację zabierze się przypadkowa osoba bez doświadczenia i odpowiednich kompetencji. Naprawa dachu płaskiego oraz przywrócenie mu należytej funkcjonalności wymaga bowiem wiedzy na temat materiałów budowlanych, sposobu konstrukcji, bezpieczeństwa oraz procesu przeprowadzenia prac remontowych. A te często stanowią prawdziwe wyzwanie. Oprócz samego ułożenia ocieplenia należy bowiem pozbyć się starych warstw pokrycia, wyrównać strop, a nierzadko również podwyższenie kominów i kominków izolacyjnych. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w remontach dachów płaskich.

Remont dachu z pomocą profesjonalisty

Remontując dach z pomocą profesjonalisty, będziesz miał pewność, że wszystkie prace zostaną przeprowadzone fachowo, dokładnie i bezpiecznie. Pomoc fachowców przełoży się więc nie tylko na lepszy efekt, ale przede wszystkim na… spokojny sen mieszkańców domu. Samodzielny remont dachu często bywa bowiem źródłem ogromnego stresu. Zwłaszcza jeśli remontujący napotka na drodze nieoczekiwane przeszkody.

Źródło: http://www.dohmann.pl/remont-dachu-plaskiego


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag remont dachutag remonttag komunikat firmytag dach
To warto przeczytaćRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: