Rękawice Oculusa, asystent Edward i kłopoty Twittera. Przegląd e-biznes - 10.02.2017

10-02-2017, 23:56

W dzisiejszym przeglądzie o smutkach Twittera, Edwardzie wspomagającym sprzedaż, niebagatelnych kontraktach instytucji rządowych i samorządowych... i  nie tylko.

  • Już nie tylko okulary. TechCruch pisze o wizycie szefa Facebooka w laboratoriach Oculus - to okazja do pokazania prac nad prototypem rękawic do działań w VR.
  • Konsorcjum Asseco podpisało umowę z Urzędem Miasta Łodzi na wdrożenie systemu ERP - wartość projektu to 28 mln zł, co jest rekordowym projektem w polskim samorządzie. System ma za zadanie wspierać zarządzanie finansami miasta (źródło: materiał prasowy Asseco).
  • Spółka 2040.io z Krakowa stworzyła Edwarda, inteligentnego asystenta do wsparcia działu sprzedaży. Firma  jako jeden z 23 polskich start-upów została zaproszona przez akcelerator MIT Enterprise Forum do udziału w jego programie komercjalizacji rozwiązania (źródło: materiał prasowy 2040.io).).
  • Warszawska firma Engave z dużym kontraktem. Dla Narodowego Funduszu Zdrowia firma świadczyć będzie usługi asysty technicznej i konserwacji produktów objętych licencjami Oracle. Umowa obowiązuje do końca tego roku, a jej wartość to ponad 9,5 mln zł (źródło: materiał prasowy Engave).
  • NeoClick i Mastercard nawiązują współpracę, pozwalającą na "płatność zbliżeniową" w internecie. NeoClick pozwala na utworzenie jednego uniwersalnego konta użytkownika do zakupów w wielu sklepach internetowych, bez konieczności wypełniania każdorazowo formularza (źródło: materiał prasowy NeoClick).
  • Jak pisze Tech.eu, izraelska firma marketingowa WhiteSmoke kupiła spółkę Wise Data Media, opracowującą rozwiązania do kupowania reklam wideo. Dzięki temu WhiteSmoke rozwinie działania w reklamie wideo. Wysokość finansowania wyniesie 750 mln dol. w gotówce i kolejne 4,55 mln dol., zależnie od wyników.
  • „Free Electrons” to nowy program akceleracyjny zainicjowany przez innogy, łączący najbardziej innowacyjne startupy z dziedziny energetyki odnawialnej, efektywności energetycznej, elektromobilności i cyfryzacji z siecią firm energetycznych i akceleratorów. Startupy będą mogły wypróbowywać swoje produkty i usługi w warunkach rzeczywistych (źródło: materiał prasowy innogy).
  • O najbliższej przyszłości asystentów głosowych na podstawie rozmowy z Adamem Marchickiem ze startupu VoiceLabs pisze VentureBeat, przedstawiając 5 najważniejszych przewidywań.

  • 3 lutego we Wrocławiu rozpocznie się trasa promująca konkurs Microsoft Imagine Cup 2017. Chodzi o pokazanie w 7 miastach projektów zgłoszonych w ramach ścieżki Smart City. Daje to 21 projektom większą szansę na wdrożenia (źródło: materiał prasowy Microsoft).

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


To warto przeczytać


fot. pixabay


Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.