Rejestracja do lekarza online teraz w OSOZ

14-05-2009, 15:03

Usługę rejestracji online z powiadomieniami SMS udostępnił lekarzom i pacjentom Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia (OSOZ), polski projekt z zakresu Telemedycyny i EHR (Electronic Health Record). Wcześniej podobną usługę udostępniła sieć Orange, więc lekarze mają z czego wybierać.

OSOZ wdrożył na swoim portalu możliwość rejestracji pacjentów online oraz możliwość sprawdzania  dostępności leków w aptekach poprzez internet.

Rejestracja online stwarza pacjentowi możliwość umawiania się na wizytę z każdego miejsca na świecie. Ponadto pacjent nie ponosi przy tym dodatkowych kosztów związanych z telefonowaniem do przychodni i uzgadnianiem szczegółów dotyczących wizyty z pracownikiem rejestracji. Może on także otrzymać potwierdzenie o wyznaczonym terminie wizyty za pomocą usługi SMS.

OSOZ.pl - rejestracja pacjenta do lekarza online
fot. - OSOZ.pl - rejestracja pacjenta do lekarza online
Przedstawiciele OSOZ przekonują, że rejestracja online jest dużym udogodnieniem również dla jednostek opieki zdrowotnej i to nie tylko ze względu na optymalizację kosztów. Każda przychodnia lub szpital może umieścić generowany w systemie OSOZ.pl terminarz na swojej stronie internetowej, bez konieczności późniejszego synchronizowania i kopiowania danych o umówionych spotkaniach.

Dla pacjenta tak dokonana rejestracja uzyskuje takie samo znaczenie, jak rejestracja dokonana osobiście w jednostce opieki zdrowotnej.

Dzięki kolejnej funkcji - „Moje Apteki” - każdy zarejestrowany użytkownik może sprawdzić dostępność leku w aptekach współpracujących z opisywanym serwisem. W ten sposób będzie mógł zaoszczędzić zarówno własny czas, jak i czas farmaceuty.

Nowe funkcjonalności są integralną częścią internetowego Indywidualnego Konta Zdrowotnego oraz Karty Zdrowia Pacjenta.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu operator Orange udostępnił „wirtualną recepcję” - usługę e-zdrowie, dzięki której lekarze prowadzący własne praktyki mogą łatwiej zarządzać swoim kalendarzem, a pacjenci mogą samodzielnie rejestrować wizyty.

Rejestracja do lekarza online została ujęta w Strategii e-Zdrowie Polska na lata 2009-2015. Gdyby do 2015 udało się zrealizować wszystkie założenia Strategii e-Zdrowie, to informacja medyczna niemalże sama do nas trafi, a do lekarza zarejestrujemy się dzięki centralnemu portalowi medycznemu.


Źródło: OSOZ
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy