Red Hat czyli najlepsza dystrybucja Linuxa dla środowisk serwerowych

14-12-2017, 07:17

Drugim najpopularniejszym, zaraz po systemie Windows, systemem operacyjnym jest Linux. Jest to właściwie cała rodzina uniksopodobnych systemów operacyjnych opartych na jądrze Linux. Oprogramowanie to jest wolne oraz otwarte, co oznacza, że jego kod źródłowy może być w dowolny sposób wykorzystywany oraz zmieniany i rozpowszechniany.

Czym jest dystrybucja systemu Linux?

Nad tworzeniem systemu Linux pracują użytkownicy i pasjonaci, wspólnie tworząc jeden, niesamowity projekt. Wszelkie doświadczenia użytkowników są wykorzystywane, aby stale ulepszać system i uzupełniać go o nowe rozwiązania i funkcje. Najwięcej zastosowań dla systemu Linux znajdujemy w środowiskach serwerowych. Aby dostosować ofertę do oczekiwań różnych typów użytkowników, system dostępny jest w postaci kilku różniących się od siebie dystrybucji. Dystrybucje to wersje systemu złożone z jądra oraz różnorodnych pakietów oprogramowania. Dzięki zawarciu innych programów dodatkowych w różnych dystrybucjach, spełniają one inne funkcje i sprawdzą się w innych środowiskach.  

Najbardziej profesjonalną dystrybucją systemu Linux, przeznaczoną typowo do wykorzystania w środowiskach serwerowych jest Red Hat Enterprise Linux. Jest ona wytwarzana przez firmę Red Hat Inc., która zajmuje się przede wszystkim rozwijaniem wolnego oprogramowania. Ta dystrybucja wiąże się także z wyjątkowo dużą bazą wiedzy na temat systemu, dostępnych narzędzi czy konfiguracji. Specjalna platforma online pozwala na uzyskanie porad inżynierów wyspecjalizowanych w tematyce Linuxa. Zastosowanie dystrybucji Red Hat Enterprise Linux daje gwarancję kompatybilności z najpopularniejszym sprzętem marek takich jak Dell, Lenovo czy HPE. Z pewnością ta dystrybucja może zostać polecona klientom, którzy wykorzystują w swoim przedsiębiorstwie oprogramowanie wymagające dużych zasobów. Wybór odpowiedniego systemu operacyjnego zagwarantuje szybkie, sprawne i płynne działanie wszelkich programów. Na pewno warto zauważyć, iż jest to najbardziej stabilna oraz najbardziej profesjonalna dystrybucja tego systemu.

Istnieje wiele bardzo ciekawych produktów firmy Red Hat, które mogą ułatwić eksploatację wszelkich systemów profesjonalnych w przedsiębiorstwie. Niżej postaramy się krótko opisać kilka przykładowych produktów, na które warto zwrócić uwagę.

Red Hat Mobile Application Platform – Profesjonalna platforma przeznaczona do tworzenia aplikacji mobilnych w prosty sposób. Zapewnia możliwość współpracy kilku zespołów projektowych. Gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych zabezpieczeń. Jest to elastyczne rozwiązanie oferujące wiele narzędzi, technologii i rozwiązań.

Red Hat Virtualization - Rozwiązanie wirtualizacyjne przeznaczone do użytku profesjonalnego. Zostało ono zaprojektowane, aby umożliwić w prosty sposób wirtualizację systemów serwerowych przy zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań zawartych w systemie Red Hat Enterprise Linux. Gwarantuje to większą sprawność operacyjną oraz znacznie mniejsze koszty eksploatacji. Jest to bardzo bezpieczne, łatwo dostępne rozwiązanie.

Red Hat JBoss – Oprogramowanie przeznaczone typowo dla twórców nowoczesnych, wydajnych rozwiązań sieciowych. Pozwala na dostęp do najróżniejszych narzędzi pracy, które przeznaczone są między innymi do tworzenia aplikacji oraz zarządzania danymi. Gwarantuje możliwość eliminacji nadzorowania przebiegu niektórych procesów przez pracowników, co usprawnia pracę i zwiększa jej sprawność.

Red Hat Cloud Infrastructure – Typowy system infrastruktury w chmurze. Idealny dla rozwijających się firm, które posiadają wiele oddziałów terenowych. Usprawnia pracę, zapewnia bezpieczeństwo oraz przyspieszenie wielu koniecznych procesów.

Jak widać, firma Red Hat posiada duży wybór najróżniejszych produktów, które pozwalają na szybką, sprawną i bezpieczną pracę wielu przedsiębiorstw. Rozwiązania te dostosowane są do potrzeb nowoczesnych, szybko się rozwijających firm, które muszą adaptować się do zmieniającego się rynku.

 

Czym są subskrypcje Red Hat?

Subskrypcje Red Hat to odnawiany co określony czas dostęp do najnowszej wersji oprogramowania i wszystkich jego uaktualnień, a także do wsparcia technicznego polegającego na wspomaganiu użytkownika w rozwiązywaniu problemów. Jest to także gwarancja bezpieczeństwa poprzez objęcie programem Open Source Assurance. Subskrypcję można odnowić na okres roku bądź trzech lat. Druga opcja jest około 15% tańsza i pozwala na korzystanie ze wszystkich przywilejów przez dłuższy czas bez konieczności pamiętania o odnawianiu subskrypcji. Klient może także dostosować czas trwania subskrypcji do własnych potrzeb. W przypadku nieodnowienia subskrypcji utracony zostaje dostęp do aktualizacji systemu oraz wsparcia technicznego. Warto więc zainwestować w odnawianie subskrypcji, aby móc korzystać ze wszystkich przywilejów i w pełni wykorzystać zalety rozwiązań Red Hat. 

Subskrypcji Red Hat to nie licencje. Licencje mogą być płatne bądź darmowe i zapewniają dostęp do różnych części usług firmy. Przykładowo, darmowa licencja Red Hat Enterprise Linux umożliwia korzystanie bez żadnych opłat z nieprodukcyjnej subskrypcji platformy deweloperskiej Red Hat przeznaczonej do budowy aplikacji klasy biznesowej. Z takiej licencji korzystać mogą jednak jedynie deweloperzy. W przypadku serwerów produkcyjnych sytuacja wygląda inaczej - przedsiębiorca musi zakupić odpowiednią licencję. Wybór odpowiedniej licencji powinien oczywiście zależeć od profilu firmy i jej potrzeb.

 

Gdzie najlepiej nabyć subskrypcję Red Hat?

Zakup subskrypcji Red Hat powinien zostać dokonany u partnera firmy. Dzięki temu klient otrzymuje dostęp do stałego wsparcia technicznego, możliwość konsultacji z pracownikami, którzy posiadają szeroki zasób wiedzy i z pewnością pomogą w dobraniu najlepszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań do potrzeb konkretnego użytkownika. Profesjonalną firmą, w której zakupić można odnowienie subskrypcji oprogramowania RHEL jest między innymi thomas it dystrybutor sprzętu oraz programów dla użytkowników profesjonalnych, którzy oczekują najwyższej jakości oferowanych usług i kompleksowej obsługi zamówienia. Konsultanci thomas it pomagają w wyborze odpowiednich rozwiązań, a także w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z produktami. Firma może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem oraz licznymi wdrożeniami systemów RHEL.

Mamy nadzieję, iż powyższy artykuł przybliżył nieco tematykę subskrypcji produktów Red Hat, które są nowatorskimi i wydajnymi rozwiązaniami, idealnymi dla potrzeb rozwijających się przedsiębiorstw. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ wciąż wydają się być niedoceniane przez klientów, a są to naprawdę bardzo profesjonalne i bezpieczne usługi.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag Red Hattag komunikat firmy
To warto przeczytać






RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!



RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.