Reaguj. Myśl, zanim puścisz dalej. Raport Dyżurnet.pl za 2017 rok

10-03-2018, 15:58

Wraz z nowymi zjawiskami w internecie pojawiają się nowe wyzwania. Zespół ds. nielegalnych i szkodliwych treści w internecie Dyżurnet.pl uważa jednak, że intuicja i wyczucie często podpowiadają użytkownikom właściwą reakcję. Najważniejsze, aby wobec negatywnych zjawisk nie pozostawać biernym.

W 2017 r. wśród zgłoszeń, które wpłynęły do zespołu ds. nielegalnych i szkodliwych treści w internecie Dyżurnet.pl, eksperci potwierdzili 2459 incydentów, związanych z rozpowszechnianiem materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci, 1339 związane z publikację legalnych obrazów osób nieletnich w seksualnym kontekście – to najliczniejsza grupa zgłoszeń. Łącznie w 2017 roku Dyżurnet.pl przeanalizował 13 962 incydenty.

- Jak pokazuje kilkunastoletnie doświadczenie zespołu zdjęcia i filmy, ukazujące krzywdę dzieci, mobilizują do działań wszystkich. Zaangażowanie użytkowników internetu, opiekunów i edukatorów, administratorów, przedstawicieli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości przyczynia się do zwiększania ochrony dzieci i młodzieży - dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor NASK.

Zapraszamy do lektury pełnego artykułu w portalu rodzicwie.pl

Raport Dyżurnet.pl za 2017 rok. Reaguj, myśl, nie bądź inspiracją do złego!

Źródło: zespół Dyżurnet.pl, NASK


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy