Raport: Przenośność numerów w sieciach komórkowych w I półroczu

W I półroczu sieć w Polsce zmieniło 497 tys. numerów. Co ciekawe, II kwartał był praktycznie identyczny, jak I kwartał, pod względem udziału poszczególnych operatorów w oddawaniu i przyjmowaniu numerów - wynika z informacji i szacunków TELEPOLIS.PL.

W II kwartale Polacy przenieśli 237 tys. numerów, o 24 tys. mniej niż w I kwartale. I połowa roku jest jednak zazwyczaj mniej dynamiczna niż II połowa, a tradycyjnym okresem żniw dla operatorów jest IV kwartał. Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że w tym roku sieć może zmienić nawet ponad milion numerów.

Kolejny kwartał z rzędu największym beneficjentem przenośności jest P4, który utrzymuje stały udział w numerach przychodzących na poziomie 70%. Najlepiej z "wielkiej trójki" idzie znowu Centertelowi, a najgorzej - PTC.

Przenośność numerów w sieciach komórkowych w I półroczu

Spośród operatorów wirtualnych najbardziej dynamicznie zachowuje się mBank mobile i Gadu Air - wynika z danych TELEPOLIS.PL. Pierwszy w ujęciu netto zyskał w I półroczu tysiąc numerów, a drugi 1,3 tys. Gadu Air w rozpoczętym właśnie III kwartale może jednak wyraźnie tracić w związku z niepewnością co do swojej przyszłości i pogarszaniem oferty.

Wśród pozostałych operatorów w I półroczu w ujęciu netto ponad 500 numerów pozyskał Cyfrowy Polsat i FM Group. Mova, należąca do grupy InPost, straciła ponad 500 numerów, a Mobilking z Grupy MNI - ponad 200. Pozostali operatorzy zyskiwali bądź tracili po kilkadziesiąt numerów.

Witold Tomaszewski, redaktor naczelny TELEPOLIS.PL


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy