Rails Girls wracają do Poznania!

18-08-2014, 16:24

W środę, 20 sierpnia rozpoczynają się zapisy na drugą edycją Rails Girls Poznań. Są to dwudniowe bezpłatne warsztaty dla kobiet, których uczestniczki będą zgłębiać tajniki projektowania i tworzenia aplikacji przy użyciu Ruby on Rails. Tegoroczne warsztaty odbędą się 12 i 13 września 2014 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Rails Girls

Idea Rails Girls narodziła się cztery lata temu w Finlandii i od tego czasu rozprzestrzeniła się po całym świecie. W najbliższym okresie zaplanowane są spotkania m.in. w Hong Kongu, Hannoverze, Rzymie czy Tokio. W Poznaniu pierwsze spotkanie Rails Girls odbyło się w zeszłym roku. Uczestniczyły w nim nie tylko poznanianki, ale także dziewczyny z innych zakątków Polski, a nawet Niemiec czy Hiszpanii.

Tegoroczna edycja Rails Girls Poznań odbędzie się 12 i 13 września - w tym samym czasie, co Rails Girls Hannover. Aby jak najefektywniej wykorzystać ten czas, uczestniczki będą pracować w dziesięciu trzyosobowych zespołach. Dzięki temu każdej z przybyłych pań trenerzy i trenerki poświęcą maksymalnie dużo uwagi. Podczas wydarzenia eksperci przedstawią również krótkie prezentacje, udzielą cennych wskazówek i zapewne zainspirują do dalszego działania.

Rails Girls

Celem Rails Girls jest nie tylko nauka programowania, ale także integracja kobiet zainteresowanych tą tematyką. Dzięki wspólnej pracy i networkingowi w trakcie zajęć będzie można nawiązać ciekawe znajomości, które mogą stać się impulsem do stworzenia nowych projektów w przyszłości.

Co ważne, uczestniczki Rails Girls Poznań nie muszą posiadać doświadczenia w programowaniu - wystarczy zapał i chęć nauki.

By zgłosić chęć udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz, który od 20 sierpnia będzie dostępny pod adresem railsgirls.com/poznan. Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące poznańskiej edycji Rails Girls.


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy