Quercus TFI S.A. rusza na globalne rynki z nowym funduszem. Celem QUERCUS Global Growth są ponadprzeciętne stopy zwrotu

16-06-2017, 10:46

Quercus TFI S.A. rusza na rynki w USA i Europie Zachodniej w poszukiwaniu szybszego wzrostu i wykorzystania potencjału głównie w obszarze nowych technologii, IT i szeroko pojętej branży medycznej. W tym celu uruchamia subfundusz QUERCUS Global Growth w ramach QUERCUS Parasolowy SFIO. Quercus TFI S.A. liczy na lepszą perspektywę wzrostu wartości globalnych firm, zmniejszenie lokalnego ryzyka i zainteresowanie inwestorów w ciągu 2 lat na poziomie 50 mln zł aktywów.

Arkadiusz Bebel- Spółki nowej gospodarki rosną w długim terminie szybciej niż tradycyjne biznesy, a wybrane przez nas sektory maja dobrą perspektywę wzrostu wartości w długim okresie – podkreśla Arkadiusz Bebel, Zarządzający Funduszem.

- Ostatnie kilkanaście lat to znaczne przyspieszenie postępu technologicznego na całym świecie, które skutkuje znacznie szybszym wzrostem zysków spółek technologicznych. Uważamy, że ten trend powinien być kontynuowany – dodaje Arkadiusz Bebel.

QUERCUS Global Growth planuje inwestować zarówno w liderów w sektorze nowych technologii, jak i rodzące się gwiazdy (IT, biotechnologia). Fundusz będzie służył do ograniczenia lokalnego ryzyka, jak i będzie dawał możliwość uzyskania ekspozycji na sektory nieobecne w polskiej gospodarce.

- Ekspozycja na acykliczne sektory powinna stabilizująco wpływać na wyniki funduszu. Dodatkowo możemy wykorzystywać instrumenty pochodne w celu zabezpieczenia ryzyka części pozycji akcyjnej lub walutowej – dodaje Arkadiusz Bebel.

Sektor biotechnologiczny rozwija się w tempie 10-15% rocznie, co jest pochodną rosnących wydatków na ochronę zdrowia, zmian demograficznych, a także rosnących wydatków na badania. - Przed sektorem biotechnologicznym wciąż istnieje wiele wyzwań, a trendy, tj. demografia czy chęć podnoszenia jakości życia, są długoterminowo mocno wspierające. Pomimo dobrej koniunktury na światowych rynkach, notowania wielu spółek biotechnologicznych w ostatnim czasie nie rosły, a indeks NASDAQ Biotechnology znalazł się poniżej krzywej wyznaczającej długoterminowy trend – wyjaśnia Arkadiusz Bebel.

Celem QUERCUS Global Growth jest dynamiczny wzrost wartości w długoterminowym horyzoncie czasowym, wyższy niż w przypadku indeksu MSCI World Index, który jest benchmarkiem dla nowego funduszu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytać

fot. GeraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.