Quanta pozywa AMD za wadliwe produkty

05-01-2012, 14:04

Tajwański producent elektroniki pozwał korporację AMD za naruszenie kontraktu. Jak czytamy w akcie oskarżenia, AMD miał dostarczać wadliwe produkty.

- Quanta doznała poważnego uszczerbku, który wpłynie na jej przychody i zyski - napisała firma w pozwie. Korporacja żąda procesu sądowego oraz odszkodowania.

Czytaj także: Apple przygotowywał MacBooki z procesorami AMD

Według Quanty układy produkowane przez AMD oraz należące do niego ATI Technologies nie spełniły testów tolerancji na ciepło. Podzespoły miały być wykorzystywane w netbookach, które Quanta przygotowywała dla firmy NEC.

Wadliwe układy miały uniemożliwiać korzystanie ze sprzętów, jednak producent procesorów jest zupełnie innego zdania. AMD kwestionuje zarzuty firmy Quanta i uważa je za niemerytoryczne - napisał drugi co do wielkości producent procesorów na świecie w swoim oświadczeniu.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku AMD obniżył ceny swoich procesorów. Jak utrzymywała wtedy firma, zamierza się ona skupić na rozwiązaniach serwerowych. W związku z oszczędnościami, korporacja musiała również w ostatnim kwartale 2011 roku zwolnić 10% swoich pracowników.

Czytaj także: Ultrabooki mają stanieć na początku 2012 roku


Źródło: Bloomberg
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy