Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

PZPN rządził w internecie

04-12-2011, 08:33

Październik i listopad 2011 upłynęły pod znakiem PZPN... Zaczęło się od orzełka na koszulkach reprezentacji Polki, a raczej jego braku, potem pojawiło się tajemnicze nagranie z prezesem Lato w roli głównej, wybuchła afera i szum w mediach z tym związany, co z kolei pociągnęło za sobą decyzję o odwołaniu sekretarza generalnego PZPN. Publikacji nie brakowało.

Zawirowania związane z działaniem Polskiego Związku Piłki Nożnej odbijają się głośnym echem w mediach. Już sama kwestia braku orzełka na koszulkach piłkarzy reprezentacji Polski wywołała lawinę krytyki (12606 publikacji z okresu 23 października 2011 – 23 listopada 2011 zawierających frazę „PZPN”). Wydawało się, że szum związany z PZPN skończy się po przywróceniu orzełka na koszulki reprezentacji Polski, a jednak nie…

Liczba publikacji o PZPN w sieci
fot. NewsPoint - Liczba publikacji o PZPN w sieci
NewsPoint od 24 listopada do 2 grudnia 2011 roku przeanalizował 7718 publikacji zawierających frazę „PZPN”.

Już 25 listopada przez internet przetoczyła się kolejna fala krytyki pod adresem Polskiego Związku Piłki Nożnej (1711 publikacji). Stało się tak za sprawą tajemniczego nagrania zaprezentowanego dziennikarzom przez działacza PZPN z Rzeszowa, Kazimierza Grenia, sugerującego korupcję prezesa tej organizacji. Internauci są oburzeni całą sytuacją, nie szczędzą słów krytyki pod adresem Grzegorza Lato.

W kolejnych dniach pojawia się reakcja polityków oraz działaczy związku na obciążające taśmy, minister sportu napisała list do UEFA, informując o sytuacji PZPN i sugerując osobom z nagrania podanie się do dymisji, a poseł Palikot zażądał rozwiązania Związku. Następnie prezes PZPN poinformował, że nie poda się do dymisji. 30 listopada ponownie zadrżało w PZPN (1332 publikacje) podczas tajnego głosowania odwołany został Sekretarz Generalny Związku – Zdzisław Kręcina.

Czytaj też: PZPN strzela wizerunkowego samobója

Rozkład publikacji o PZPN
fot. NewsPoint - Rozkład publikacji o PZPN
Różnorodne portale internetowe na szeroką skale rozpisywały się na temat kolejnych afer związanych z PZPN (3479 publikacji), a tuż za nimi oburzeni internauci ostro komentowali sytuację na forach (1383 publikacje), mikroblogach (1058 publikacji) oraz w serwisach społecznościowych (1035 publikacji).

Mikroblog Twitter okazał się najpopularniejszym źródłem skupiającym w jednym miejscu wszelkie informacje oraz komentarze dodawane przez internautów (1058 publikacji). Niewiele mniej publikacji znalazło się na Facebooku (1035). Fora, zaraz po portalach internetowych, skupiły najwięcej informacji, jednak internauci nie pisali na jednym, wybranym forum, jak w przypadku społeczności czy mikroblogu, tylko na wielu ogólnoinformacyjnych oraz tematycznych forach.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR