PyCon PL 2016: Znana jest już częściowa agenda, ruszają warsztaty PyLadies

PATRONAT MEDIALNY 21-07-2016, 06:35

PyCon PL to już dziewiąta edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji dla programistów języka Python. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-16 października w Hotelu Ossa Congress and Spa.

Ciekawa tematyka i goście

Od paru dni na stronie PyCona PL można zapoznać się już z częścią prelekcji i warsztatów, które trafią do finalnej agendy. Uczenie maszynowe, sterowanie inteligentnym domem, mikrokontrolery, zastosowania medyczne czy dane przestrzenne to tylko niektóre z interesujących dziedzin, jakie pojawią się na konferencji. Nie zabraknie też oczywiście bardziej tradycyjnych zagadnień poświęconych wydajności aplikacji pisanych w języku Python, integracji z bazami danych oraz problematyce sieciowej. Swoją wiedzą podzielą się osoby z różnych części Europy i USA, w tym specjalnie zaproszeni goście pracujący na co dzień w Dropboksie czy Facebooku. Z całą pewnością każdy z uczestników wydarzenia znajdzie dla siebie coś interesującego.

PyCon

Warsztaty PyLadies Poland

PyLadies to grupa zrzeszająca osoby z całego świata, których celem jest promowanie, edukowanie i zwiększanie różnorodności społeczności Pythona. W ramach konferencji polski oddział tej grupy organizuje warsztaty dla początkujących osób (w szczególności kobiet), które dopiero chciałyby nauczyć się programować i poznać Pythona. Co warto podkreślić, udział w warsztatach jest nieodpłatny, ale za to uzależniony od pozytywnie rozpatrzonego zgłoszenia uczestnictwa, które należy dobrze umotywować (sama kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia). Warsztaty odbędą się między 12 a 14 października w tym samym miejscu co konferencja, czyli Hotelu Ossa. Nauka odbywać się będzie w grupach trzyosobowych, zaś każdej grupie będzie dedykowany jeden mentor. Na warsztaty należy przyjść z własnym laptopem.

Rejestracja na konferencje wciąż trwa

Rejestracja na PyCona PL potrwa do 5 października a cena uczestnictwa tradycyjnie rośnie wraz z upływającym czasem. Im szybciej się zarejestrujesz tym mniej zapłacisz tak więc nie zwlekaj!

Strona konferencji i dalsze informacje o warsztatach PyLadies są dostępne pod tym adresem.


Tematy pokrewne:  

tag Pythontag pycontag programowanietag patronat DItag konferencja
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy