PSN wraca do Japonii

04-07-2011, 21:26

Za dwa dni PlayStation Network zostanie w całości uruchomiona w Japonii. Do tej pory działały tylko niektóre komponenty. Było to efektem zakazu rządu Japonii, który chciał mieć pewność co do poziomu bezpieczeństwa.

Kwietniowy i kolejne cyberataki na Sony sprawiły, że straciła ona zaufanie wielu graczy, a także inwestorów. W ręce cyberprzestępców dostały się dane ponad 100 milionów klientów. Mimo zapewnień ze strony japońskiej firmy o poprawie zabezpieczeń dochodziło do kolejnych włamań. Usługa stopniowo wracała do kolejnych krajów, jednak nie do rodzimej Japonii. Rząd w Tokio nie pozwolił bowiem na to. Najpierw miały zostać wprowadzone nowe zabezpieczenia oraz przeprowadzone testy.

>> Czytaj więcej: Sony PSN powróci do Japonii dopiero po testach

Sonda
Padłeś/-aś ofiarą ataku na Sony?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Firma informuje, że PSN powróci w całości do Japonii 6 lipca. Tym samym skończy się 11-tygodniowy okres nieaktywności usługi. Do tej pory uruchomiono tylko niektóre komponenty PSN, reszta czekała na zakończenie testów - podaje agencja Reuters.

Dla firmy nie oznacza to jednak bynajmniej końca kłopotów. Sprawa zainteresowała kilka państw, w tym Stany Zjednoczone. Szefowie firmy musieli zjawić się na Kapitolu, by odpowiedzieć na pytania kongresmenów. Najtrudniejsze będzie jednak odbudowanie zaufania klientów. Sony musiała obniżyć swoje prognozy - poinformowała, że odpływ klientów był większy niż zakładano. Swoje dorzuciło także marcowe trzęsienie ziemi oraz tsunami w Japonii.

>> Czytaj więcej: Trzęsienie ziemi mocno uderza Sony po kieszeni

Od momentu ogłoszenia informacji o atakach kurs akcji firmy spadł już o 12 proc. Nie wiadomo, czy inwestorzy szybko przekonają się z powrotem, że zakup akcji Sony jest dobrą lokatą kapitału. Sama firma nie zamierza bezczynnie przyglądać się sytuacji - jej dyrektor generalny stwierdził pod koniec czerwca, że cyberataki spowodowane były działaniami firmy na rzecz ochrony własności intelektualnej.


Źródło: Reuters, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag Sonytag PlayStation Networktag Japoniatag cyberataki
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31