Przyjdź i zaproponuj zmianę systemu... edukacji

PATRONAT MEDIALNY 12-03-2013, 13:28

Nie ma osoby, której nie zdarzyło się narzekać na system edukacji. Niemal każdy ma pomysł, jak udoskonalić dziedzinę, która dotyczy prawie każdego etapu naszego życia. Jednak narzekanie nie wystarczy, warto pomysły zmieniać w rzeczywistość. Najlepiej podczas najbliższego Startup Sprint Edukacja, który w dn. 22-24 marca 2013 odbędzie się w Poznaniu.

Startup Sprint rozmowy

Z edukacją uczestnicy Startup Sprint zmierzą się po raz pierwszy. W piątek 22 marca o 18 twórcy rozpoczną prezentacje swoich pomysłów. Następnie podzielą się na grupy i zaplanują pracę zespołów. W sobotę wezmą udział w warsztatach lean canvas, dzięki którym sprawdzą, czy ich pomysł ma szansę na powodzenie i co trzeba w nim udoskonalić. Od godziny 12 dostępni będą mentorzy, którzy indywidualnie z każdym zespołem omawiać będą poszczególne pomysły. W niedzielę od rana odbędą się warsztaty z prezentacji. Po nich już tylko kilka godzin będzie dzieliło uczestników od finału. Udział w Startup Sprint to nie tylko nagrody, ale przede wszystkim wiedza, jaką można zdobyć.

Zdecydowana większość uczestników Startup Sprint korzysta z okazji, jaką daje wydarzenie, do nawiązania ciekawych kontaktów i nauczenia się czegoś od ludzi, którzy za sobą mają już nie jedno duże przedsięwzięcie biznesowe – mówi Michał Olszewski, z LMS Invest, który organizuje Startup Sprint. Często życie poszczególnych pomysłów nie kończy się ostatniego dnia. Realizacja części z nich jest kontynuowana a nierzadko ich twórcy mają możliwość wzięcia udziału w konkretnych rozmowach biznesowych. Wszystko to dzięki zaangażowaniu mentorów i organizatorów – dodaje.

Startup Sprint dyskusje

Udział w wydarzeniu może wziąć każdy – zarówno takie osoby, które mają już konkretny pomysł, jak i takie, które chciałyby przyjść i przyłączyć się do realizacji cudzego pomysłu. Należy pamiętać, że do realizacji założeń wydarzenia i dopracowania projektu nie są konieczni jedynie programiści i graficy. Cenny jest również wkład osób posiadających doświadczenie w innych dziedzinach (np. w marketingu, sprzedaży lub posiadających wiedzę na temat danej branży). Aby zmierzyć się z biznesowymi wyzwaniami podczas Startup Sprint Edukacja, wystarczy zarejestrować się na stronie www.startupsprintedukacja.evenea.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczna jest jest jednak rejestracja i wpłacenie zwrotnej kaucji w wysokości 50 zł (kaucja jest zwracana ostatniego dnia wydarzenia). Bieżące informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.edukacja.startupsprint.org 

Edukacja to kolejna po zdrowiu i turystyce branża, na której swoją uwagę skupili uczestnicy Startup Sprintów. W tym roku odbywa się już druga edycja trzydniowych wydarzeń, w jej ramach planowanych jest jeszcze, poza Startup Sprint Edukacja, pięć wydarzeń tematycznych. Organizatorem wydarzenia jest LMS Invest - fundusz specjalizujący się w inwestycjach na wczesnym etapie działania przedsiębiorstw. Obszar zainteresowania LMS Invest stanowią firmy z szeroko rozumianego sektora nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem firm operujących w obszarze innowacji w obszarach marketingu i marketingowego wsparcia sprzedaży.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy