Przydatność pieczątek – nieoceniona sprawa

06-12-2019, 09:31

Chociaż wiele osób uznaje pieczątki za relikt czasów minionych, to ich znaczenie jest nadal kluczowe w biznesie. Każdy chce mieć sygnaturę, która będzie pomocnym elementem przy podpisywaniu dokumentów – czasami nada im ona wyższą rangę urzędową. Albo tak przynajmniej będzie to wyglądało w ogólnym rozrachunku.

pieczątki

Jeżeli pamiętamy czasy szkolne, to zapewne zauważymy, że żaden dokument nie mógł się tam obyć bez pieczątki. W szczególności pamiętać to mogą uczniowie, którzy nie mieli odpowiedniej sygnatury na legitymacji – mogło się to czasem skończyć niebagatelnymi kłopotami. Nic więc dziwnego, że tego samego wymaga się od prywatnych i publicznych zakładów pracy.

Nasze pieczątki nie muszą być jednak wcale klasyczne i wręcz nudne, jak jest to w przypadku pism urzędowych, gdzie istnieją pewne wytyczne. Mogą one być mniejsze lub większe, okrągłe lub prostokątne, poziome. Najważniejsze jest to, żeby dało się za ich pomocą zidentyfikować naszą firmę. Z tego powodu warto rozejrzeć się za miejscem, w którym dostępne jest wyrabianie pieczątek.

Do czego przydają się pieczątki?

Przydatność pieczątek nie ogranicza się tylko do nadania dokumentowi ważności. Przede wszystkim za ich sprawą da się zidentyfikować firmę i sprawić, by klienci mieli na papierze niezbędne dane kontaktowe. Pieczątka zawiera przecież wszystkie istotne informacje – numer telefonu i adres. Klient nie będzie musiał więc wyszukiwać w Internecie szczegółów – wystarczy, że spojrzy na fakturę.

Ponadto, użycie pieczątki niesamowicie oszczędza czas. Wymaga się, aby firma w ważnych dokumentach podawała istotne dane, takie jak NIP czy REGON. Rzecz jasna, wpisywanie tego odręcznie w każdą fakturę mija się z celem – i tu z pomocą przychodzą nam pieczątki.

Gdzie znaleźć dobrą firmę produkującą sygnatury?

Wyszukiwanie firm produkujących pieczątki jest relatywnie proste – wystarczy użyć Google. Jeżeli wpiszemy tam „pieczątki poznań”, to pojawi się firma obsługująca klientów w stolicy Wielkopolski. Ważne jest to, żeby znaleźć takiego producenta, który pozwala zamawiać online. Najlepiej stawiać na te, które posiadają bogaty wachlarz wzorów odbić. Dzięki nim będziemy w stanie zaprojektować wymarzony design dla naszej własnej pieczątki.

Podsumowując, sygnatury są bardzo ważne – a w szczególności wtedy, kiedy mamy do czynienia z poważną firmą, chcącą uchodzić za niejako lidera w branży. Urzędy będą zwracały szczególną uwagę na to, czy na dokumentach znajdują się wszystkie dane. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, dobrze zapytać pracowników zakładu, w którym pieczątki będziemy wyrabiać.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag pieczątki
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: