Przy pomocy jakich pomocy dydaktycznych można urozmaicić pracę z uczniami w klasie?

25-04-2018, 09:37

Codzienne lekcje, prowadzone w tradycyjnej i mocno przestarzałej formie, potrafią być nużące i nieefektywne. Dlatego warto sięgać po nowe pomoce dydaktyczne, które sprawią, że rutynowy wykład zostanie urozmaicony elementami interaktywnymi, graficznymi i – co najistotniejsze – interesującymi z perspektywy ucznia.

tablica interaktywna

Skupienie i koncentracja kluczem do sukcesu

W jaki sposób walczyć z rozkojarzeniem uczniów, z ich wiecznym spoglądaniem w ekran smartfona i czekaniem na szkolny dzwonek? Jak sprawić, aby dzieciaki przychodziły na lekcje chętnie, a nie sprawiały wieczne wrażenie, że są tu za karę i pod przymusem? Najlepiej nauczyć się opowiadać pasjonująco i ciekawie, a tradycyjny wykład wzbogacić elementami graficznymi. Niemal każdą lekcję z dowolnego przedmiotu można w taki właśnie sposób ubarwić i uczynić interesującą. Dopiero taka forma będzie „do przełknięcia” dla osób urodzonych w erze obrazkowej i interaktywnej, pełnej memów, filmików na YouTube i smartfonów.

 

Odpowiedź na szkolną nudę – tablica interaktywna

Papierowa, niewyraźna i bura mapa, nużący globus i symboliczne rysunki na tablicy – dla dzisiejszej młodzieży takie elementy szkolnej rzeczywistości są trudne do zrozumienia. W końcu poza szkolnymi murami żyją w kompletnie innym świecie i dorastali w otoczeniu kolorowych ekranów telewizora, komputera czy smartfona. Dlatego warto szkołę XXI wieku nieco przystosować i wyposażyć w niezbędne akcesoria. Uczynić przyjazną dla współczesnego ucznia. Jedną z takich pomocy dydaktycznych jest praktyczna tablica interaktywna, na której można wyświetlać drzewa genealogiczne, mapy, rysunki, obrazy wielkich mistrzów, szkice, diagramy, wyliczenia i w zasadzie każdy element graficzny, na jaki w danej chwili będzie zapotrzebowanie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Sarota PR


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.