Przewaga ofert na pełny etat w infoPraca

21-08-2009, 14:35

Pracodawcy, publikujący ogłoszenia w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl, najczęściej proponują zatrudnienie na pełny etat - donoszą przedstawiciele serwisu. Dodatkowo rekrutujący kuszą internautów ofertami na czas nieokreślony.

Oferty na pełny etat stanowią obecnie 60% z ponad 18 tysięcy opublikowanych ogłoszeń w infoPraca.pl. Najwięcej pochodzi z działów produkcja, budownictwo oraz bankowość i finanse.

Według statystyk prowadzonych przez pracowników wspomnianego serwisu najczęściej zatrudnienie na pełny etat oferują pracodawcy z Mazowsza, Małopolski oraz Śląska. Najmniej tego typu ofert spotyka się w województwie zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim oraz lubuskim.

Sonda
Czy zdarzyło się, że treść ogłoszenia o pracy odbiegała od zaoferowanych Ci warunków?
  • Tak, warunki były korzystniejsze niż w ogłoszeniu
  • Tak, warunki były gorsze niż w ogłoszeniu
  • Nie spotkałam(em) się z taką sytuacją
wyniki  komentarze

- Pracodawcy nie zmieniają w ostatnich miesiącach w znaczący sposób zasad zatrudniania pracowników. Oferują najczęściej zatrudnienie na pełny etat i na czas nieokreślony, bo wiedzą, że pracownik, który jest związany z firmą na dłużej ma lepszą motywację do pracy – uważa Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl.

Mimo spowolnienia gospodarczego oferty na czas niekreślony stanowią 36% wszystkich ogłoszeń w giełdzie pracy infoPraca.pl. Zatrudnienie na czas określony oferowano w 16% publikacji. Pozostałe formy zatrudnienia, umowę zlecenie i umowy agencyjne stanowiły odpowiednio 17% i 14% ogłoszeń.

Odnosząc się do przedstawionych przez InfoPraca wyników, trzeba pamiętać również o tym, iż pracodawcy są świadomi tego, że poszukujący pracy chętniej zwracają uwagę na oferty, które są dla nich atrakcyjne, czyli na pełny etat i na czas nieokreślony. O rzeczywistych warunkach tego typu ofert dowiadujemy się dopiero podczas nawiązania kontaktu z pracodawcą i nie zawsze pokrywają się one z treścią ogłoszeń.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag umowytag pracodawcatag oferty pracytag infoPraca.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930